Mail Giriş

E-Posta Aç Hotmail

Kullanıcılarına 1996’dan bu yana inançlı ve kullanıcı dostu bir e-posta tecrübesi sunan Hotmail, Microsoft’un evrimleşen e-posta hizmetlerinden biridir. Temelde ferdî e-posta kullanımını hedefleyen bu e-posta servisi, 2013 yılında ismini Outlook.com olarak değiştirerek Outlook ailesine katıldı. Ancak şu anda Hotmail kullanıcıları, Outlook.com üzerinden de Hotmail hesabı açabiliyor ve hesaplarını yönetebiliyor. Geniş fonksiyonelliği ve çabucak her aygıta entegre yapısı ile profesyonel kullanıcılar için öne çıkan bir platform olmasının yanı sıra iş ve şahsî e-posta gereksinimlerini bir ortaya getirerek herkes için kapsamlı bir ofis tecrübesi sunuyor.

İçeriğimizde e-posta hesabı açabileceğiniz tüm kanalları ve e-posta Hotmail açmak için gerçekleştirmeniz gereken adımları açıklayacağız. Ayrıyeten e-posta hesabınıza dair yaşayabileceğiniz mümkün meselelere ve bu sıkıntıların tahliline de yer vereceğiz.

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

Hotmail üzerinden bir e-posta hesabına sahip olabilmek için pek çok alternatif bulunuyor. İşte, tarayıcı üzerinden ve Outlook uygulaması üzerinden nasıl mail hesabı oluşturabileceğinize ait adım adım kılavuz:

Tarayıcı Üzerinden Hotmail Hesabı Açma

İlk olarak bilgisayarınızda Chrome, Edge, Opera üzere tarayıcılar üzerinden şu adrese: https://outlook.live.com/owa/ giderek Hotmail hesabınızda oturum açabilir yahut yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ayrıyeten bu parolanızı unuttuysanız Hotmail oturum açma sayfasında ilgili adımları takip ederek hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Linke tıkladığınızda, sayfanın sağ üst köşesinde “Oturum aç” irtibatına gidin.

E-Posta Aç Hotmail
E-Posta Aç Hotmail

Açılan sayfada hesabınıza ulaşmak için e-posta adresi, telefon numaranız yahut Skype bilginizi girmeniz ve “İleri” düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Outlook Hesap Oluşturma
Outlook Hesap Oluşturma

Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız “Bir tane oluşturun” temasına tıklayarak sıfırdan bir Outlook hesabı açabilirsiniz.

Tarayıcı Üzerinden Mevcut Hotmail Adresine Giriş

E-posta adresinizi kullanarak hesabınıza giriş yapmak istediğinizde sonraki sayfada parola bilginizi girmeniz gerekiyor. Şayet parolanızı hakikat girdiyseniz hesabınıza erişim sağlayabilir, gelen kutunuza ulaşabilirsiniz.

Hotmail Giriş
Hotmail Giriş


Hotmail şifremi unuttum hesabına nasıl giriş yaparım
diyorsanız “Parolanızı mu unuttunuz?” temasına tıklayın.

Hotmail Şifre Yenileme
Hotmail Şifre Yenileme

Eğer hesabınıza daha evvel bir cep telefonu numarası tanımladıysanız hesabınıza çarçabuk erişim sağlayabilirsiniz. SMS gönder kontağına tıkladığınızda son iki hanesi görülen telefon numaranıza kimliğinizi doğrulamanız için SMS ile bir kod gelecektir. Bu kodu açılan sayfada sizden istenilen alana girerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer Microsoft hesabınıza bir cep telefonu tarifli değilse “Bende bunlardan hiçbiri yok” kontağına tıklayın.

Hotmail Hesap Kurtarma
Hotmail Hesap Kurtarma

Açılan sayfada e-posta adresinizi birinci kutucuğa girin, Microsoft’tan hesabınızın kurtarılma durumuna ait bilgilendirmeleri alabilmek için “Sizinle nereden irtibat kuralım?” kısmına farklı bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor. Akabinde en alt kutucuğa, ekranda görünen karakterleri girerek “İleri” butonuna tıklayın. Şayet farklı bir e-posta adresiniz yoksa sayfada yer alan “Outlook.com ile yeni bir e-posta adresi oluşturun” ilişkisine tıklayarak yeni bir hesap oluşturun ve birebir adımları tekrarlayın.

Hotmail Hesap Kurtarma Formu
Hotmail Hesap Kurtarma Formu

İletişim için bir mail adresi girdikten sonra bu mail adresine bir kod gelecek ve sayfada sizden istenen alana bu kodu girmeniz gerekecek.

İletişim mail adresinize gelen kodu doğruladıktan sonra karşınıza üstteki form çıkacaktır. Bu form, hesabınızı kurtarmanız için Microsoft’un sizden istediği temel bilgileri içermektedir. İsminiz, soyadınız, doğum tarihiniz, hesabınızı oluşturduğunuz ülke, vilayet, posta kodu ve güvenlik sorunuzun cevabı kutucuklarını gerçek bilgilerle doldurarak “İleri” butonuna tıklayarak formu gönderin.

Formu gönderdikten sonra 2 gün içerisinde bağlantı mail adresinize hesabınızın durumu ile ilgili bilgilendirme maili gelecektir. Ekseriyetle bu kıymetlendirme süreci 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Formdaki bilgileri eksiksiz olarak girerseniz ve hesabınızda olağan dışı bir durum kelam konusu değilse hesabınıza giriş yapabilmek için gerekli adımları içeren bir e-posta alacaksınız. Bu e-postadaki yönergeleri takip ederek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Tarayıcı Üzerinden Yeni Bir Hotmail Hesabı Açma

Yeni Hotmail Hesabı Açma
Yeni Hotmail Hesabı Açma

Bu sayfada “Bir tane oluşturun” ilişkisine tıklayarak yeni bir Hotmail hesabı açmak için gerekli adımları takip edin.

Hotmail Hesap Oluştur
Hotmail Hesap Oluştur

Yukarıda “Hesap Oluştur” adımında, mail adresinizin “@” ibaresinden sonra gelmesini istediğiniz uzantıyı seçin.

E-Posta Uzantısı Seçimi

Özellik bakımından Outlook.com, Outlook.com.tr ve Hotmail.com ortasında kimi farklar bulunmaktadır. Outlook.com, genel kullanıcılar için şahsî e-posta hizmeti sunarken; Outlook.com.tr, Türkiye’ye has birtakım lokal özelliklere odaklanmış ve Hotmail.com; eski ismiyle anılarak genel kullanıma devam etmektedir.

Kullanıma uygun bir mail adresi belirledikten ve uzantıyı seçtikten sonra “İleri” butonuna tıklayın.

Hotmail E-Posta Parola Belirleme

Hotmail E-Posta Parola Belirleme
Hotmail E-Posta Parola Belirleme

 • Yeni bir mail adresi oluştururken hesabınıza kullanmak istediğiniz parolayı belirleyin. Microsoft’un siyasetleri gereği parolanın en az 8 karakter içermesi gerekmektedir. Ayrıyeten büyük harf, küçük harf, sayı ve simge çeşidi karakterlerden en az 2 tane içermesi gerekmektedir.
 • Parolanızı belirledikten sonra “İleri” botuna tıklayın ve açılan sayfada isminizi ve soyadınızı girin.
 • Ardından Ülke/Bölge ve doğum tarihi bilgilerinizi girin ve “İleri” butonuna tıklayın.
 • Microsoft, spam mail adresi meselesini engellemek için kullanıcıların gerçek bir kişi olduğunu doğrulaması gerekiyor. Bunun için bir sonraki adımda robot olmadığınızı doğrulamak için ekrana gelen bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Bulmaca genel olarak bir objenin istikametini gerçek biçimde girmeniz gereken bir görsel eşleştirme halindedir. Yönergelere uyarak bulmacayı çözün ve “Gönder” butonuna tıklayın.
 • Doğrulamanın tamamlanmasından sonra Microsoft mail servisi ile ilgili kullanıcı bilgilendirmeleri sunacak ve sonrasında mail adresiniz etkin hale gelecek.

Outlook Uygulaması ile Taşınabilir Aygıttan Hotmail Hesabı Açma

İnternete bağlı bir taşınabilir aygıttan, Outlook uygulaması ile Hotmail e-posta hesabı açabilirsiniz. Şayet cep telefonunuzda Outlook uygulaması yüklü değilse indirmeniz ve kurulumunuzu tamamlamanız gerekiyor. Android işletim sistemli aygıtlarda Google Play Store üzerinden, iOS işletim sistemli aygıtlardan ise App Store üzerinden uygulamayı telefonunuza fiyatsız olarak yükleyebilirsiniz.

Outlook uygulaması mevcut mail adresinize giriş yapabileceğiniz üzere sıfırdan yeni bir e-posta hesabı da açabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra ekranın alt kısmında yer alan “Hesap ekle” (mevcut mail adresinize giriş yapmak için) yahut “Yeni hesap oluştur” (yeni bir mail adresi oluşturmak için) ilişkilerinden birisine tıklayın.

 • Yeni bir hesap oluşturmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 • Ad, soyad, doğum tarihi üzere temel ferdî bilgilerinizi girin. Hesabınızın güvenliği ve şahsileştirilmiş kullanımı için bu bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Ayrıyeten ileride hesabınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda, hesabınızı kurtarabilmek için bu bilgileri tekrardan girmeniz gerekebilir. Bu nedenle farklı bilgiler girmeniz, ileride hesabınızı kurtaramamanıza neden olabilir.
 • İki adımlı doğrulama üzere güvenlik tedbirlerini aktifleştirmek istiyorsanız bu adımları takip edin. Ek olarak kapalılık tercihlerinizi de belirleyebilirsiniz.
 • İlgili bilgileri girdikten sonra “Tamamla” yahut “Hesap Oluştur” butonlarından birisine tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Outlook Taşınabilir Uygulaması üzerinden yeni bir e-posta hotmail hesabı girişi yapabilir ve taşınabilir aygıtınızdan kolay kolay yönetebilirsiniz.

Hotmail Hesabına Giriş Yaparken Karşılaşabileceğiniz Problemler ve Çözümleri

Hotmail hesabı açma sürecinde kimi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu problemler e-posta kullanımınızı olumsuz etkileyebilir. Hotmail (diğer bir tabirle Outlook) hesabınızı kolaylıkla oluşturmanız ve e-postalarınızı rahatça gönderip alabilmeniz için meseleleri çözmeniz gerekecektir

 • E-posta Adresi Seçimi Sorunu: Hotmail hesabı açmak için bir e-posta adresi seçmeniz gerekir ve seçtiğiniz adres oburu tarafından kullanılıyor olabilir. Bu durumla karşılaştığınızda farklı bir adres deneyerek yahut adresinize bir sayı yahut harf ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.
 • Parola Oluşturma Sorunu: Hotmail hesabınızın güvenliği için Microsoft’un belirlediği parola kurallarına uygun bir parola oluşturmanız gerekir. Parolanızın gereğince güçlü olması için, büyük ve küçük harfler, sayılar ve semboller içeren bir parola seçmeniz gerekmektedir.
 • E-posta Onaylama Sorunu: Hotmail hesabınızı açtıktan sonra e-posta adresinizi onaylamanız istenebilir. Bunun için e-posta adresinize bir onay kodu gönderilir. Şayet bu kodu alamazsanız spam klasörünüze bakabilir yahut farklı bir doğrulama prosedürü sunuyorsa o alternatif teknikleri deneyebilirsiniz.
 • Güvenlik Sorularını Unutma Sorunu: Hotmail hesabınıza giriş yapmak istediğinizde yahut yeni bir Hotmail hesabı açmak istediğinizde güvenlik sorularını cevaplamanız gerekebilir. Bu sorunu önlemek için alternatif bir bağlantı yolu belirleyebilir yahut üstte ayrıntılıca açıkladığımız Microsoft’un sunduğu kurtarma formunu kullanabilirsiniz.

Bu problemlerin üstesinden gelerek Hotmail hesabınızı muvaffakiyetle oluşturabilir yahut kurtarabilir, e-posta hizmetinden faydalanabilirsiniz. Hotmail giriş isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu