Mail Giriş

Google Classroom Clever ile ÖBS Listesini İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

Google Classroom Clever ile ÖBS Listesini İçe Aktarma Nasıl Yapılır?
Google Classroom Clever ile ÖBS Listesini İçe Aktarma Nasıl Yapılır?

Google Classroom Clever ile ÖBS Listesini içe aktarma nasıl yapılır? Öğretmen olarak Google Classroom’u Clever ile entegre etmek, Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS) listesini içe aktarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Clever Hesabı Oluşturun yahut Giriş Yapın: Şayet Clever hesabınız yoksa bir tane oluşturun yahut mevcut hesabınıza giriş yapın.
 • ÖBS Bilgilerinizi Hazırlayın: ÖBS bilgilerinizi bir CSV evrakı olarak hazırlayın. Bu belge, öğrenci bilgilerini içermelidir.
 • Google Classroom ile İlişki Kurun: Clever hesabınızdan Google Classroom’a bağlanın. Bu adım ekseriyetle “Applications” yahut “Sync” üzere bir kısım altında olabilir.
 • Verileri İçe Aktarın: Clever panelinde, çoklukla “Data Browser” yahut “Import Data” üzere bir seçenek bulunur. Bu kısımdan CSV evrakınızı yükleyin ve Google Classroom’a aktarılmasını sağlayın.
 • Eşleştirme ve Doğrulama: Dataları içe aktardıktan sonra, Clever çoklukla eşleştirme ve doğrulama adımları sunar. Bu adımları takip ederek, ÖBS listesini gerçek halde Google Classroom’a aktarabilirsiniz.

Herhangi bir adımda takıldığınızda, Clever yahut Google Classroom’un takviye dokümantasyonunu incelemeniz yahut dayanak takımına başvurmanız yardımcı olabilir. Bu platformlar çoklukla kullanıcıların sorularına cevap verebilecek takviye takımlarına sahiptir.

Google Classroom Clever Nedir?

Google Classroom, öğretmenlerin dersleri yönetmelerine, ödevleri dağıtmalarına, öğrencilerle bağlantı kurmalarına ve ders gereçlerini paylaşmalarına imkan tanıyan bir eğitim idare platformudur. Öğrenciler ve öğretmenler ortasında dijital bir sınıf ortamı oluşturarak eğitim malzemelerini, vazifeleri ve geri bildirimleri çarçabuk paylaşmalarına imkan sağlar.

Clever ise, farklı öğrenme uygulamalarını ve öğrenci bilgi sistemlerini bir ortaya getiren bir platformdur. Öğrenci bilgilerini yönetmeye, uygulamalar ortasında entegrasyon sağlamaya ve öğrenci-öğretmen tecrübesini geliştirmeye odaklanır.

Google Classroom ile Clever entegrasyonu, öğrenci ve sınıf bilgilerinin Clever üzerinden Google Classroom’a aktarılmasını sağlar. Bu entegrasyon sayesinde öğretmenler, öğrenci bilgilerini daha kolay bir biçimde yönetebilir, ders gereçlerini dağıtabilir ve öğrencilerle irtibat kurabilir.

Google Classroom Clever Nasıl Kurulur?

Google Classroom ve Clever üzere platformları entegre etmek, çoklukla bir okul yahut eğitim kurumu yöneticisi yahut sistem yöneticisi tarafından yapılır. Bu süreç ekseriyetle şu adımları içerir:

 • Clever Hesabı Oluşturma yahut Giriş Yapma
 • Google Classroom’a Giriş Yapma
 • Clever’dan Google Classroom’a Bağlanma
 • Clever ve Google Classroom entegrasyonunu başlatmak için gereken yetkilendirmeleri ve müsaadeleri sağlama
 • Veri Transferi ve Senkronizasyon
 • Doğrulama ve Test Etme

Bu adımlar genel bir rehber niteliğindedir. Suram ve entegrasyon süreci, kullanılan sistemlere, okulun gereksinimlerine ve mevcut altyapıya bağlı olarak değişebilir. Ekseriyetle okul yöneticileri yahut IT uzmanları, bu cins entegrasyonları gerçekleştirmek için daha ayrıntılı rehberlik ve teknik dayanak sunabilirler.

Google Classroom ÖBS Listesi

Google Classroom ile Öğrenci Bilgi Sistemi arasında direkt bir entegrasyon bulunmamaktadır. ÖBS çoklukla öğrenci bilgilerini yönetmek için kullanılan resmi bir sistemdir ve Google Classroom ise ders idaresi ve bağlantı için kullanılır.

Google Classroom Clever ile ÖBS Listesini İçe Aktarma Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Google Classroom hakkında daha fazla makale için Google Classroom Ödev Teslimi Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu