Mail Giriş

Outlook Arama Geçmişi Silme ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Outlook Arama Geçmişi Silme ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?
Outlook Arama Geçmişi Silme ve Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Outlook arama geçmişi silme ve dışa aktarma süreci aygıtın tipine nazaran farklılık gösterebilmektedir. Bu durum Outlook web sürümü ve masaüstü sürümleri ve taşınabilir sürümleri üzere farklı arayüzlere sahip olabilmektedir. Bundan ötürü arama geçmişi silme sürecini yaparken en çok üzerinde durulan husus aygıtın tipi olarak açıklanabilir.

Arama geçmişini silerken kesinlikle silmenin genel olarak adımlarını bilmek gerekiyor. Outlook kullanıcıları bu adımları takip ederek hem arama geçmişlerini silebilir hem de dışa aktarma sürecini rahat biçimde yapabilir.

Outlook Arama Geçmişi Silme

Outlook sisteminde arama geçmişini silmek istiyorsanız öncelikle bu süreci hem sürüme hem de kullanılan aygıta nazaran gerçekleştirmeniz gerekir. Outlook arama geçmişi silme ve dışa aktarma süreci aygıtların tipine nazaran farklılık göstermektedir. Web üzerinden şayet geçmiş silmek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak Outlook sistemine tarayıcınız üzerinden giriş yapmalı ve buradan hesabınıza erişmelisiniz.
 • Daha sonra sağ üst köşede bulunan arama çubuğu kısmına tıklamanız gerekir.
 • Arama geçmişiniz bu alanda otomatik olarak görüntülenmektedir.
 • Bu evrede arama geçmişini temizlemek için ise arama kutusunun altında bulunan arama geçmişini sil alanına tıklamak gerekir.

Daha sonra ise sizden bir arama geçmişini silme onayı istenir. Bu onayı vererek süreci sonlandırabilirsiniz. Outlook web üzerinden arama geçmişini sildiğiniz takdirde yaptığınız tüm aramalar öbürleri tarafından görüntülenemez. Bununla birlikte masaüstü aygıtlardan arama geçmişini silmek isterseniz tekrar aşikâr adımları takip etmeniz gerekir. Bu evrede ise şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak masaüstü uygulamasını açmanız ve hesaba giriş süreci yapmanız gerekir.
 • Daha sonra üst menü çubuğu kısmında yer alan belge seçeneğine tıklamanız gerekir.
 • Bu kademede Outlook seçenekleri tercih edilmelidir.
 • Sonrasında alt kısımda bulunan arama seçeneğine tıklamanız gerekir.
 • İşlemden sonra ise arama geçmişini sil butonuna tıklayarak süreci gerçekleştirmelisiniz.

Yine masaüstü uygulamalarda sizlerden bir onay isteyebilir. Bu onayı gerçekleştirdiğiniz takdirde arama listesi silinecektir.

Outlook dışa aktarma nedir?

Outlook dışa aktarma kullanıcıların bilmesi gereken süreçlerden biridir. Bu süreç sayesinde bilgilerinizi öteki bir e-posta hizmeti ya da uygulamasına aktarmak mümkün olabilir. Birebir vakitte farklı platformlara ya da belgelere taşımak olarak da tanımlanabilen bir süreçtir.

Outlook dışa aktarma tıpkı vakitte bilgilerinizi yedeklemek diğer bir hesaba aktarmak ya da farklı bir aygıta taşımak halinde de tanımlanabilmektedir. Dışa aktarma süreci hem sürümlere hem de platformlar ortasındaki durumlara nazaran farklılık gösterebilir. Lakin genel olarak verilen tüm adımları bilmeniz süreci her platformda çarçabuk yapabilmenizi sağlar.

Outlook Dışa Aktarma Süreci Nasıl Yapılır?

Outlook sisteminde şayet dışa aktarma süreci yapmayı düşünüyorsanız öncelikle platformlar ortası süreçleri takip etmeniz gerekir. Bu süreci yapabilmek için ise şu adımları takip etmeniz epeyce kıymetlidir:

 • Outlook sistemini açmanız gerekir.
 • Daha sonra bilgilerinizi seçmelisiniz.
 • Bu süreci yaptıktan sonra dışa aktarma seçeneklerini bulmanız gerekir. Bunun içinde belge ve ayarlar menüsünde bilgileri dışa aktar seçeneğini bulmanız gerekir.
 • Dışa aktarma formatını ve yerini belirleyerek süreci gerçekleştirmelisiniz. Bilgilerin nereye kaydedileceğini gerçek seçmeniz bu etapta kıymetlidir.
 • Bununla birlikte aktarma sürecini tamamladıktan sonra datalarınız belirlenen format ve pozisyonda kaydedilmektedir.

Bu süreci yaptıktan sonra ilgili yerlere aktarma gerçekleşir ve kaydetmeden sonra dataları yeni alanda kullanabilirsiniz. Dışa aktarma süreci data yedekleme ve data taşıma üzere süreçlerin tamamıdır. Sürecin başarılı halde yapılması için kesinlikle dışa aktarma ve içe aktarma üzere adımları istenilen yönergelere uygun olarak yapmanız gerekir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu