Mail Giriş

Outlook Gelen Mailleri Otomatik Başka Mail Adresinize Gönderme Nasıl Yapılır?

Outlook Gelen Mailleri Otomatik Başka Mail Adresinize Gönderme Nasıl Yapılır?
Outlook Gelen Mailleri Otomatik Diğer Mail Adresinize Gönderme Nasıl Yapılır?

Outlook gelen maileri otomatik öbür mail adresinize gönderme nasıl yapılır? Sorusuna cevap bularak, birden fazla mail hesabınızı kolay kolay yönetebilir ve tek bir mail adresi üzerinden birden fazla mail adresinizi yönetebilirsiniz.

Günümüzde sayısız kullanıcı, birden fazla Outlook hesabına sahiptir. Her bir farklı kaynağa farklı e-mail adresi veren kullanıcılar bir müddet sonra mail hesaplarının denetimini kaybeder. Bu türlü durumlarda bilhassa etkin Outlook kullanıcıları hesaplarını birbirlerine yönlendirerek kolay kullanım hakkına erişebilir. Outlook gelen mailleri otomatik diğer mail adresine gönderme adımları için aşağıdaki başlıkları takip etmeniz kafidir.

Outlook Mail Yönlendirme Özelliği Nedir?

Outlook mail yönlendirme özelliği bilhassa iş dünyasında kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan özelliklerden bir adedidir. Outlook’un sunduğu özellikler ortasında yer alan yönlendirme ile kullanıcılar hangi mailin hangi adrese iletilmesi gerektiğine kolaylıkla karar verebilir. Bunun yanında kullanıcılar şayet isterse bir mail adresinde bulunan bütün mailleri tam öbür bir mail adresine de yönlendirebilir.

Outlook mail yönlendirme özelliği kullanıcılara vakitten tasarruf sağlama fırsatı sunar. Hem resmi hem de profesyonel isimlerle açılan mail adreslerini istediğiniz üzere yönetebilmek için Outlook mail yönlendirme özelliğini etkin edebilirsiniz.

Outlook Mail Yönlendirme Özelliği Ne İşe Fayda?

Outlook mail yönlendirme özelliği faal edildiğinde kullanıcılar günlük rutin planlamaları ile iş hayatında kullanacakları mail döngüsünü sisteme sokabilir. Tek bir adres üzerinden yapılacak yönlendirme ile reklam, tanıtım maillerinin yanı sıra e-ticaret sitelerinden gelen mailler de bir adres üzerinde toplanabilir. Daha özel pozisyonda olan iş hayatını ilgilendiren mailler isse farklı bir adrese yönlendirilerek mail idaresinde vakitten önemli tasarruf sağlamak mümkün olur. Böylelikle kullanıcılar hem spam olarak nitelendirdikleri reklam, tanıtım ve kampanya maillerini dilediği vakit okur hem de başka değerli maillere anlık olarak olayca ulaşır.

Outlook Gelen Mailleri Otomatik Diğer Mail Adresine Gönderme

Outlook kullanımınızı kolaylaştırmak için, size gelen mailleri dilediğiniz rastgele bir öteki mail adresinize yönlendirebilirsiniz. Outlook gelen mailleri otomatik diğer mail adresinize gönderme nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları takip etmeniz kafidir;

  • “Outlook” hesabınızı açın.
  • Açılan mail hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne ulaştıktan sonra menü listesinin en altında yer alan “Tüm Outlook Ayarlarını Görüntüle” seçeneğini tıklayın.
  • Tüm Outlook ayarlarının bulunduğu ekrana ulaştıktan sonra burada bulunan Posta klasörünü açın.
  • Açılan “Posta” ekranından İletme butonuna tıklayın.
  • Açılan yeni ekrandan “İletmeyi Etkinleştir” seçimini yaparak sürece devam edin.
  • Burada göndermek istediğiniz alternatif mail adresi sizlere sorulur. Ekranda bulunan alana yönlendirmek istediğiniz alternatif mail adresinizi girin.
  • “Tamam” butonuna basarak süreci kaydedin ve ekrandan çıkın.

Yukarıdaki adımları takip ederek istediğiniz vakit mail yönlendirme sürecini gerçekleştirebilirdiniz. Yönlendirme ile bütün mailler kaybolmadan ve okunmamış biçimde, alternatif mail adresinize yönlendirilecektir.

Outlook Gelen Mailleri Otomatik Diğer Mail Adresinize Gönderme Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu