Mail Giriş

Outlook Gereksiz Maillerden Tek Seferde Kurtulma Yöntemi

Outlook Gereksiz Maillerden Tek Seferde Kurtulma Yöntemi
Outlook Gereksiz Maillerden Tek Seferde Kurtulma Tekniği

Outlook gereksiz maillerden tek seferde kurtulma yöntemi ile istenmeyen birçok maili kolay kolay ortadan kaldırabilir ve Outlook hesabınıza düşmesini önleyebilirsiniz. Outlook kullanıcıları gün içerisinde birçok farklı adresten mail alır. Kaynağı farklı olan mailler beklenilen ve bilinen adreslerden olabileceği üzere, gereksiz mail içeriklerinden de oluşabilir.

Gereksiz mailleri tek tek silmek can sıktığında, toplu olarak bu maillerden kurtulma metotlarını öğrenebilir ve daha kullanışlı bir mail hesabına sahip olabilirsiniz.

Outlook Gereksiz Mail Nedir?

Outlook gereksiz mail, genelde reklam, tanıtım üzere maksatlarla bireylere gönderilen ve berbat çıkarların amaçlandığı mail içerikleridir. Bu maillerde genelde kimi reklam ögeleri bulunmakla birlikte bazen de kullanıcılara çıkar sağlayacak ikram vb. teklifler yer alır.

Gereksiz olarak nitelendirilen maillerin kaynakları birçok durumda değişkendir. Kimilerinde ise hiçbir gönderici kaynağı yer almaz. Bu nedenle birtakım gereksiz mailler büsbütün riskli kategoride yer alır. Outlook gereksiz mail kutusunu kolaylıkla yönetebilmeniz ve gelen mailleri kolay biçimde silebilmeniz mümkündür.

Outlook Gereksiz Maillerden Kurtulma Teknikleri Neler?

Outlook gereksiz maillerden tek seferde kurtulma yöntemi, hiç uğraşmadan sayısız gereksiz mailin ortadan kaldırılmasını sağlar. Outlook’ta biriken gereksiz maillerden kurtulma konusunda gereksiniminiz olan bilgi aşağıdadır;

  • Outlook kutunuza gelen gereksiz mailleri tek tek silerek bu mailleri ortadan kaldırabilirsiniz. Lakin bu yol bu adresten gelecek bir sonraki mailleri engellemenizi sağlamaz. Bir sonraki vakit içerisinde tıpkı adresten gereksiz mail gelmeye devam edecektir. Tekrar mail silme sürecini gerçekleştirerek bu maillerden kurtulabilirsiniz.
  • Gereksiz olarak gördüğünüz mailleri gereksiz kutusuna yönlendirebilir ve otomatik olarak bu kaynaklardan gelen maillerin gereksiz kutusuna yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle mail ayıklamanız ve silmeniz daha kolay olacaktır. Lakin gereksiz kutusunu boşaltmanız da kalıcı olarak gereksiz maillerden kurtulmanız için bir prosedür değildir.
  • Outlook gereksiz maillerden tek seferden kurtulma yöntemi için bilgisayar ve cep telefonu virüs programlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız rastgele bir fiyatlı ya da fiyatsız program ile gereksiz maillerin otomatik olarak spam kutusuna düşmesini ve sistem tarafından otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Outlook Gereksiz Mail Kutusunu Silme

Outlook gereksiz mail kutusu işe yaramayan ve gereksiz görülen maillerin aktarıldığı klasördür. Kimi mail sürümlerinde Çöp Kutusu klasörü ile eş paha olsa da Gereksiz klasörü kendi içerisinde mail barındırır. Gereksiz klasörüne gönderilen mailler burada birikir ve eksiksiz mail hesabından temizlenmesi için silinmesi gerekir. Outlook gereksiz klasöründe bulunan mailleri silmek için;

  • “Outlook” hesabınızı açın.
  • Hesabınızın sol dizininde yer alan “Gereksiz Posta” satırına tıklayın.
  • “Gereksiz Posta” ekranı açıldığında burada yer alan ve silmek istediğiniz mailleri tek tek işaretleyin. (Dilerseniz toplu silme seçeneğini kullanabilir ve kolay kolay silinecek mailleri işaretleyebilirsiniz.)
  • Üst kısımda yer alan “Sil” butonuna basarak klasörde bulunan maillerin silinmesini sağlayabilirsiniz.

Outlook Gereksiz Maillerden Tek Seferde Kurtulma Prosedürü makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu