Mail Giriş

Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?

Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?
Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?

Outlook Google Drive ile nasıl birleştirilir sorusunun karşılıkları e-posta sisteminizi daha verimli kullanabilmenizde değerli bir yere sahiptir. E-posta kullanma konusunda birçok farklı özellikten yararlanmak işlerinizi kolaylaştırmanıza imkân tanır. Çabucak her kullanıcı açısından değerli kolaylıklar sunan Google Drive birçok farklı alanda kullanılan uygulamalardan biridir. Kullanıcılarına birçok özellik bir ortada sunmaya çalışan Outlook, bilhassa e-postaların Google Drive uygulamasına aktarılmasına ve her iki uygulamayı da senkronize etmeye imkan tanımaktadır.

Ancak Outlook hesabını Google Drive ile senkronize edebilmek için belli süreç adımlarını takip etmek gerekiyor. Bu süreçler sırasında eklentilerin kullanılması ve entegrasyon adımlarının tek tek yerine getirilmesi son derece kıymetlidir.

Google Drive ile Outlook Nasıl Senkronize Edilir?

Hem kurumsal hem de ferdî kullanıcılar açısından en değerli nokta e-posta sistemlerini nasıl verimli ve inançlı kullanabileceklerini bilmektir. Bu kademede çeşitli uygulamalar ile e-posta hesapları senkronize edilebilmektedir. Bu senkronizasyon süreçleri ile farklı uygulamaların özelliklerinden de yararlanmak mümkün olmaktadır. Google Drive ile Outlook sistemini senkronize etmek de bu açıdan son derece avantajlıdır. Kullanıcılar Google Drive ile Outlook sistemini şu usullerle senkronize edebilirler:

 • Google Drive web uygulaması ile paylaşım yapılabilir. Burada evrakların saklanması mümkün. Bununla birlikte kullanılan e-posta adresini kullanarak Paylaş kısmına tıkladığınızda Google Drive seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Buradan paylaşmak istenilen evrak seçilir ve paylaşım gerçekleştirilir.
 • Outlook eklentilerini de kullanabilirsiniz. Bu eklentileri kullanmak Google Drive evraklarına çok daha kolay biçimde erişim sağlamanıza imkân tanır. Eklentiler sayesinde birçok entegrasyon yapılabilir.
 • Google Drive teması eklemek öbür yollardan biridir. E-posta oluşturma sırasında Google Drive uygulamasında kullanılan evraklara ilişkiler eklemek mümkün olur. E-posta metni içerisinde bu temasların paylaşılması evraklara erişimi kolaylaştırmaktadır.
 • Mobil Outlook uygulaması ve Google Drive kullanılabilir. Bu evraklara erişmek için taşınabilir uygulamalardan paylaşım ve irtibat oluşturma seçenekleri kullanılabilir.
 • Dokümanları e-posta içerisinde paylaşmak yerine Google Drive hizmetini kullanarak paylaşmak mümkün olmaktadır. E-posta boyut sıralamalarını bu biçimde aşmak mümkün olmaktadır.

Ancak bunları yaparken kesinlikle uygun formda güvenlik tedbirlerini almak gerekiyor. Kapalılık ve güvenlik şartları göz önünde bulundurularak süreç yapmak belgelerin daha inançlı formda paylaşılmasını ve depolanmasında kıymetlidir.

Drive ile Hangi Süreçleri Yapabilirsiniz?

Google Drive günümüzün en çok kullanılan en değerli uygulamalarından biridir. Gerek tablet gerek telefon gerekse bilgisayarlarda Drive avantajlarından yararlanılmaktadır. Birçok süreci yapabilmenize imkân tanıyan Google Drive sistemi ile işlerinizi daha kolay hale getirmek mümkün olmaktadır. Google Drive sistemi ile yapılabilecek süreçlerden kimileri şunlardır:

 • Dosyalarınızı depolamak için Google Drive uygulamasından yararlanmanız mümkün olmaktadır. Fotoğrafları, görüntüleri, belgeleri depolayabilir ve çevrimiçi olarak rahatlıkla saklamanıza imkân tanır. Bu belgeleri tıpkı vakitte kendi hesaplarınıza da yükleme talihi bulabilirsiniz.
 • Dosyaları daha kolay biçimde diğerleri ile paylaşabilirsiniz. Fakat bunun için paylaşım kontakları oluşturmanız gerekmektedir.
 • Belge oluşturma ve düzenleme süreçlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Evrak düzenleme araçları Word sistemindeki üzere son derece detaylıdır. Bu da işlerinizde kıymetli bir kolaylık olarak sunulur. Birebir vakitte Google Tablolar ve Sunumlar üzere alternatiflerden de yararlanabilirsiniz.
 • Google Drive birçok uygulama ile basitçe senkronize edilebilir. Farklı aygıtlar ortasında evrakları senkronize etme bahtını da sunmaktadır. Bu halde soyaları bir aygıtta düzenlemeniz gerekiyorsa aygıtlar da yeni hale zaten gelecektir.
 • Dosyaları basitçe sürükleyip Google Drive üzerine bırakmak mümkün olur. Bunların yanında yıldızlama ve etiketleme yapabilirsiniz.
 • Bu belgelere çevrim dışı erişim imkânı vardır. İnternet ilişkisi olmayan bir yerde Google Drive belgelerine erişmek mümkün olur. Lakin bunun için evrakların evvelce belirlenmiş olması gerekir.
 • Belge sürüm geçmişine ulaşmanız kolaydır. Makul bir tarihe dönerek belgelerin bir evvelki sürümlerdeki özelliklerini ve durumlarını incelemeniz mümkün olur.
 • Arama ve sıralama imkanı sunarak eski evraklara kolay erişim talihi vardır.
 • Güvenlik seçenekleri son derece düzgündür ve dışarıdan erişim mümkün olmamaktadır.
 • Mobilden Google Drive belgelerine erişmeniz de değerli bir mevzulardan biridir. Telefon ya da tablet kullanarak uygulamadan yararlanabilirsiniz.
 • Dosyaları yedeklemek için çok rahat kullanılabilecek bir sistemi vardır. Birçok data otomatik olarak yedeklenebilmektedir.

Bu özellikleri sayesinde günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi denilebilir. Süreçleri yaparken ise güvenlik ve saklılık şartlarını her vakit dikkate almak gerekiyor.

Outlook ve Google Drive: Bilgileri İki Taraflı Senkronize Etme Rehberi

Outlook sistemi kullanıcılarına çok farklı bir e-posta tecrübesi sunmayı amaçlamaktadır. Bu türlü bir durumda da kullanıcıların yararlanabilecekleri birçok kıymetli süreç bulunmaktadır. Outlook Google Drive ile senkronize edilir mi sorusu bu bakımdan birçok kullanıcının merak ettikleri ortasında yer alıyor. Senkronizasyon süreçlerini şu biçimde yapabilirsiniz:

 • Google Drive sistemine erişerek buradan Google hesabı kullanılarak oturum açılabilmektedir.
 • Daha sonra ise Outlook sistemine erişmeniz gerekiyor. Buradan da Outlook hesabında oturum açmalısınız.
 • Google Drive uygulamasını açın ve senkronize edilmek istenilen belgeleri saklamak için bir klasör oluşturmayı deneyin.
 • Bir sonraki evrede ise Outlook’ta IMAP aktifleştirmek gerekiyor. Bunun için hesaba girin ve Ayarlar kısmında yer alan “E-Posta Hesaplarımı Yönet” sekmesine tıklayın. IMAP bu alandan etkinleştirilebilir.
 • Outlook e-postalarını Google Drive klasörüne yönlendirme süreçlerini yapın. Bu e-posta ya da klasörleri seçmek sonra da evvelki oluşturulan klasöre taşımak gerekir.
 • Daha sonra ise yapılan süreçleri test etmek gerekiyor. E-posta göndererek ya da Outlook’tan bir e-posta alarak test süreçlerini tamamlayabilirsiniz.

Bu süreçleri yapabilmek için üçüncü taraf hizmetlerden ya da uygulamalardan yararlanmanız gereken birtakım durumlar olabilir. Birebir vakitte güvenlik ve saklılık şartlarını dikkate alarak süreç yapmak her manada ehemmiyet taşıyan ayrıntılar ortasındadır.

Outlook ve Google Drive Senkronizasyonu ile Verimliliği Artırın

Outlook kullanımında verimliliği artırmak için Google Drive ayrıcalıklarını kullanmak mümkün olabilmektedir. Google Drive üzerinden saklanılan evraklara erişmek çok daha kolaydır. Bu belgelere Outlook ile gerçekleştirilebilecek bir senkronizasyon ile erişebilirsiniz. Bilgilere süratli erişim için kullanmak kullanıcıların işlerini hızlandırmaktadır.

Dosyayı aramak ve bunlara erişmek Google Drive ile gerçekleşecek bir senkronizasyon epey tesirlidir. Birebir vakitte internet olmayan yerlerde çevrim dışı erişim imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bu belgelere mobilden erişmenin mümkün olması da tekrar avantajlarından biridir. Bu bakımdan Outlook ve Google Drive senkronizasyonu nasıl yapılır sorusu her kullanıcıyı epey yakından ilgilendirmektedir.

Google Drive ve Outlook E-Postalarını Paylaşma

Google Drive ve Outlook e-postalarını paylaşma sürecini yapabilmek için bireylerin öncelikle tarayıcı üzerinden Google Drive sistemine girmeleri gerekiyor. Burada oturum açarak belge seçme sürecini yapmalısınız. Daha sonra ise paylaşım ayarlarına erişmeniz gerekiyor. Belgeyi ve klasörü seçtikten sonra da en üst kısımda bulunan Paylaş alanına tıklamalısınız.

Kişileri ekleyerek süreci devam ettirmeli ve paylaşımı yapmalısınız. Paylaşım yapmak isteyen bireylerin bu etapta gerçek seçildiğinden emin olmanız gerekiyor. Paylaşma müsaadelerini belirlemeli ve ek bildiri eklemelisiniz. Paylaşım linki oluşturarak karşı tarafın bu e-postaya kolay kolay erişmesine imkan tanıyabilirsiniz. Alıcılar sizden gelen e-postayı açtıklarında çok rahat biçimde içindeki Google Drive evrakına erişim sağlayabilirler. Bu biçimde Google Drive evraklarını rahatlıkla e-postalara eklemek mümkündür.

Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu