Giriş

Outlook İmza Otomatik Gelmiyor

Outlook imza sıkıntısıyla karşılaşıldığında, birinci adım sorunun kaynağını belirlemektir. Birçok vakit, bu sorun kullanıcı ayarlarından kaynaklanmaktadır. İmza belgesinin yanlış pozisyonda olması yahut eksik bir biçimde kaydedilmiş olması bu çeşit sıkıntılara neden olabilir. Outlook imza otomatik gelmiyor sorunu tahlil adımları için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Outlook İmza Otomatik Çıkmıyor

Outlook imza, gönderdiğiniz e-postalara otomatik olarak ekleyebileceğiniz metin, fotoğraf yahut irtibat içeren bir metindir. İmza, isminizi, unvanınızı, şirket isminizi yahut başka irtibat bilgilerinizi içerebilir.

İmza otomatik gelmiyor sorunu, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabilir:

 • İmzanız etkinleştirilmemiş olabilir. Outlook’ta imzanızın etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Giriş sekmesini tıklayın.
  2. Hesaplar’ı tıklayın.
  3. İmzalar’ı tıklayın.
  4. Varsayılan imzayı seç’in altında, imzanızı seçin.
  5. Tamam’ı tıklayın.
 • İmzanız, geçerli bir e-posta formatında olmayabilir. İmzanız, metin, fotoğraf yahut HTML formatında olabilir. Metin formatındaki imzalarda, her satırın başında bir alt çizgi () yahut bir boşluk olması gerekir. HTML formatındaki imzalarda, her satırın başında bir alt çizgi () olması gerekir.
 • İmzanız, çok büyük olabilir. Outlook, yeni bir e-posta oluşturduğunuzda otomatik olarak imzanızı ekler. İmzanız çok büyükse, e-postanız gönderilirken kusur oluşabilir. İmzanızı 10 KB’den küçük olacak biçimde sonlandırmaya çalışın.
 • Outlook’ta bir sorun olabilir. Outlook’un en son sürümünü kullandığınızdan ve yeni olduğundan emin olun. Outlook’u yine yüklemeyi yahut bilgisayarınızı yine başlatmayı da deneyebilirsiniz.

outlook otomatik imza gelmiyor sorunu

Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. İmzanızı aktifleştirin.
 2. İmzanızı HTML yahut RTF formatında oluşturun.
 3. İmzanızı 250 karakterden kısa tutun.
 4. İmzanızda, Outlook’ta desteklenen karakterler kullanın.

Bu adımları denedikten sonra probleminiz çözülmezse, Outlook’u yine başlatmayı yahut bilgisayarınızı tekrar başlatmayı deneyin.

Otomatik İmzanın Önemi

Outlook imza ekleme, bağlantınızı profesyonel ve tertipli hale getirir. Müşterilerle yahut iş ortaklarıyla bağlantı kurarken, imzanızın her vakit yerinde olması muteber bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur.

Outlook’ta imza otomatik ekleme konusunda bu kolay adımları takip ederek, iletişiminizdeki profesyonelliği artırabilir ve vakit kazanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın, ayarları düzenleyin ve imzanızı otomatik hale getirin. Artık her iletiğinizde imzanızın eksiksiz bir formda yer alacağından emin olabilirsiniz. Outlook imza örnekleri başlıklı içeriğimizi inceleyerek, kendinize nazaran imza bulabilirsiniz.

İçindekiler

Toggle

<p style=”overflow: auto; position: fixed; height: 0pt; width: 0pt”>
<a href=”https://wmhocasi.com” title=”webmaster ceycey”>webmaster ceycey</a>
</p>

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu