Mail Giriş

Outlook Mobil Uygulamaya QR Kod ile Nasıl Giriş Yapılır?

Outlook Mobil Uygulamaya QR Kod ile Nasıl Giriş Yapılır?
Outlook Taşınabilir Uygulamaya QR Kod ile Nasıl Giriş Yapılır?


Outlook taşınabilir uygulamaya QR kod ile giriş
yapmak kullanılan iş ya da şahsî e-posta hesabına bağlanmak için epey süratli bir formüldür. Tıpkı vakitte e-posta hesabına daha inançlı bir giriş yapabilme imkânı da sunar. Lakin QR ile Outlook taşınabilir hesabına bağlanma konusunda süreçler güvenlik siyasetine ve e-posta servisi sürümüne nazaran farklılıklar gösterebilmektedir.

Giriş süreçlerini yapabilmek için ise Outlook sistemi tarafından belirlenen yönergeleri takip etmek gerekir. Taşınabilir uygulamalara QR kod ile giriş yapmak son derece pratik olduğu kadar süratli formda e-postalara erişim imkânı bulunabilmektedir.

Outlook QR Kod ile Giriş Yapma

Outlook kullanıcılarının e-posta adreslerini çok süratli ve kolay kullanabilmelerine imkân tanıyan birçok yol bulunmaktadır. Bu prosedürler içerisinde bilhassa QR kod son derece pratik bir sistem sunar. Kullanıcılar bu kod ile şifre kullanmadan kolay bir erişim imkânı bulabilmektedirler. Lakin bunun için şahısların şu adımları takip etmesi gerekir:

 • İlk adım olarak uygulama mağazasından uygulamayı indirmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra ise uygulamayı indirip kurmanız gerekiyor. Bu etaptan sonra ise uygulamayı açmalısınız.
 • Bir sonraki adımda uygulama açılınca ekranda hesap ekleme imajı ortaya çıkara. Bu birtakım durumlarda Ayarlar ya da Hesaplar üzere bir alanı seçmeniz de gerekebilir.
 • Hesaplama ekleme alanında ise QR kod ile giriş yap üzere bir seçenek karşınıza çıkar. Bu seçeneği tıklamanız gerekiyor.
 • Daha sonra ise QR kodu tara sürecini yaptırmanız gerekiyor. İşlerinizde ya da şirketiniz için tanımlanan kodu buraya taratmalısınız.
 • Taranan kod giriş için bir onay niteliği taşımaktadır. Hesabınızı doğrulamak ya da sizin isminize bir oturup açmak için bu süreçten yararlanılmaktadır.
 • Bir sonraki adımda da açılan hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Outlook taşınabilir uygulamasını kullanmak bu kademede ehemmiyet taşıyan ögelerden biridir.

Outlook taşınabilir uygulamalar sürümler ve kuruluşlar açısından farklılık gösterebilmektedir. Lakin genel olarak bu adımları takip etmek QR kod ile Outlook taşınabilir giriş için kâfi olabilmektedir.

Outlook QR Kodu Nerede?

Outlook QR kodu nerede sorusu kullanıcıların bu süreçleri sıkıntısız halde yapabilmesi için son derece değerli noktalardan biridir. Bu kod genelde şirket ya da kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Kodu almanın en yaygın olan formülleri ortasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Şirket ya da kuruluşun IT departmanlarından edinmek mümkündür. Teknik dayanak takımı QR kodu sağlayarak hesaba erişim sağlamanıza dayanak vermektedir.
 • Outlook web portalı kullanılarak da koda erişmek mümkün olmaktadır. Bu portalı kullanarak QR kodu görüntülemek mümkündür.
 • Bunun yanında hesaba giriş yaptıktan sonra ayarlarda QR kod çarçabuk görüntülenebilmektedir. Görüntülenen kod indirilerek kolay kolay kullanılabilmektedir.
 • Mobil uygulama kullanıyorsanız kesinlikle hesap ekleme süreçlerini de yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmından QR kodu taramak için bir seçenek yer almaktadır.

Bunlara ek olarak iş yerleri ya da kuruluşlar QR kodunu öbür uygulama ve güvenlik dokümanlarını kullanarak da edinebilmektedirler. Büyük işletmeler çok daha inançlı olduğu için bu kodu tercih etmektedirler.

Outlook’ta QR Kodu ile Telefon Kurulumu

Outlook taşınabilir uygulamaya QR kod ile giriş süreci yapabilmek için kesinlikle telefon heyetimi yapmak gerekmektedir. İş yeri ya da kuruluşlar tarafından belirlenen bu süreç sayesinde yüksek güvenlikli e-postaya erişim imkânı bulunmaktadır. Bu sistemi telefona kurmanın adımları epey kolaydır.

Önce Outlook uygulamasını indirmek gerekiyor. Daha sonra uygulamayı açmalısınız. Buradan QR kod ile giriş seçeneğini Hesap ekle kısmından bulmak mümkündür. Daha sonra ise QR kodu tara diyerek süreci yapabilirsiniz. Onay ekranı sonrasında kimlik doğrulama yapılmalıdır.

Outlook Taşınabilir Uygulamaya QR Kod ile Nasıl Giriş Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu