Giriş

Twitter Hesabım Askıya Alındı Çözümü

Twitter hesabım askıya alındı sorunu bir çok kullanıcının yaşadığı can sıkıcı bir durum. Bu durumda ne yapacağınızı ve hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi bilmeniz kıymetlidir. İşte bu durumun sebebi ve tahlilleri.

Twitter Hesabım Askıya Alındı

Twitter platformu belli kurallara sahiptir. Hesabınızın askıya alınması bir yahut daha fazla kuralı ihlal ettiğiniz manasına gelir. Tüm toplumsal medya platformları ve dijital platformların kendilerine has kuralları vardır. Bu kuralların çiğnenmesi hesabınızın kapatılmasına sebep olabilir.

Twitter Hesabım Askıya Alındı

Twitter Hesabım Neden Askıya Alındı

Giriş Bir çok nedeni olabilir, sıklıkla hesabın askıya alınmasına sebep olan durumlar şunladır.

  • Spam yahut istenmeyen içerik: Toplu takip, otomatik iletileşme, bot kullanımı ve reklam gayeli tweetler üzere spam yahut istenmeyen içerikler paylaşmak.
  • Nefret söylemi ve taciz: Irkçı, cinsiyetçi, homofobik yahut diğer türlü ayrımcı ve saldırgan içerikler paylaşmak.
  • Şiddet ve tehdit: Şiddet içeren yahut diğerlerini tehdit eden içerikler paylaşmak.
  • Çocuk cinsel istismarı: Çocukların cinsel istismarına ait içerikler paylaşmak yahut teşvik etmek.
  • Telif hakkı ihlali: Başkalarına ilişkin telifli içerikleri müsaadesiz paylaşmak.

Hesabınızın Askıya Alındığını Nasıl Anlarsınız

Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda, hesabınızın askıya alındığını belirten bir ileti görürsünüz. Bu bildiride askıya alma nedenine dair bilgi de yer alır.

Twitter Hesabımı Nasıl Açabilirim

Twitter giriş sorunu nasıl çözülür, hesabınızın askıya alınmasının nedenine bağlı olarak, hesabınızı geri almak için farklı adımlar atmanız gerekir.

  • Spam yahut istenmeyen içerik: Twitter’ın spam ve istenmeyen içerik siyasetini inceleyin ve yanılgılı olduğunu düşündüğünüz tweetleri silin. Akabinde, Twitter’a itiraz edebilirsiniz.
  • Nefret söylemi ve taciz: Twitter’ın nefret söylemi ve taciz siyasetini inceleyin ve yanlışlı olduğunu düşündüğünüz tweetleri silin. Akabinde, Twitter’a itiraz edebilirsiniz.
  • Şiddet ve tehdit: Twitter’ın şiddet ve tehdit siyasetini inceleyin ve yanlışlı olduğunu düşündüğünüz tweetleri silin. Akabinde, Twitter’a itiraz edebilirsiniz.
  • Çocuk cinsel istismarı: Twitter’ın çocuk cinsel istismarı siyasetini inceleyin ve kusurlu olduğunu düşündüğünüz tweetleri silin. Akabinde, Twitter’a itiraz edebilirsiniz.
  • Telif hakkı ihlali: Telif hakkı sahibiyle irtibata geçin ve içeriği kaldırmayı kabul edin. Akabinde, Twitter’a itiraz edebilirsiniz.

İtiraz Etme

Hesabınızın askıya alınmasına itiraz etmek için Twitter’ın itiraz formunu kullanabilirsiniz. Formda, neden askıya alındığınızı ve neden hesabınızın geri açılması gerektiğini açıklayan bir bildiri yazmanız gerekir.

İtiraz etmek için: https://help.twitter.com/tr/forms/account-access/appeals/redirect

Hesabınızın Geri Açılma Garantisi Yok

İtiraz etmeniz halinde, hesabınızın geri açılacağına dair bir garanti yoktur. Twitter, itirazınızı inceleyecek ve hesabınızın geri açılıp açılmayacağına karar verecektir.

Hesabınızı İnançta Tutmak İçin

Twitter Taşınabilir Giriş yahut Twitter Web Sitesi Giriş yaptıktan sonra Twitter’ın kurallarına uymak, hesabınızın askıya alınmasını önlemenin en âlâ yoludur. Kuralları dikkatlice okuyun ve bunlara uyduğunuzdan emin olun.

İçindekiler

Toggle

<p style=”overflow: auto; position: fixed; height: 0pt; width: 0pt”>
<a href=”https://wmhocasi.com” title=”webmaster ceycey”>webmaster ceycey</a>
</p>

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu