Giriş

WhatsApp Giriş Yapamıyorum

WhatsApp giriş yapamıyorum sorunu az de olsa birtakım kullanıcılar tarafından yaşanan bir sorun. WhatsApp dünya çapında en tanınan iletileşme uygulamalarından biridir. Kullanıcıların mesajlaşmasına, sesli ve imajlı arama yapmasına ve evrak paylaşmasına imkan tanır.

Resmi WhatsApp uygulamasına ek olarak, kimi geliştiriciler tarafından oluşturulmuş resmi olmayan sürümler de mevcuttur. Bu sürümler, ekstra özellikler sunsa da, WhatsApp tarafından desteklenmezler ve çeşitli riskler barındırırlar. Whatsapp Web Giriş Yapamıyorum sorunu ile farklı bir sıkıntıdır.

WhatsApp Giriş Yapamıyorum

Bunun bir çok sebebi olabilir, öncellikle resmi olmayan bir WhatsApp sürümü kullanıp kullanmadığınızı denetim edin. Şayet yepyeni sürümü kullanmıyorsanız aşağıdaki üzere bir yanılgı alabilirisiniz. Aşağıdaki linkten orjinal uygulamayı indirebilirsiniz:

iOs: https://apps.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?l=tr

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr&gl=US&pli=1

WhatsApp Giriş Yapamıyorum
WhatsApp İkaz

Eski Sürümü Kaldırın

Resmi olmayan WhatsApp sürümü kullanıyorsanız yeni uygulamayı yüklemeden evvel bunu kaldırın ve uygulamaya ilişkin tüm belgeleri ve çerezleri temizlediğinizden emin olun. Gerekirse telefonunuza ayrıntılı paklık yapan uygulamalardan biriyle temizledikten sonra WhatsApp resmi sürümünü kurabilirsiniz.

Resmi Olmayan WhatsApp Sürümlerinin Riskleri

Güvenlik Sıkıntıları: Bu sürümler, şahsî bilgilerinizin ve iletilerinizin çalınmasına yol açabilecek güvenlik açıkları içerebilir.

Hesap Yasaklama: WhatsApp, resmi olmayan sürümlerin kullanımını yasaklar ve bu sürümleri kullanan hesapları kalıcı olarak yasaklayabilir.

Uyumluluk Sıkıntıları: Bu sürümler, resmi WhatsApp uygulamasıyla uyumlu olmayabilir ve kusurlara yahut fonksiyon bozukluklarına yol açabilir.

Numaraya Nazaran Yasaklama

Resmi olmayan bir WhatsApp sürümü kullandıktan sonra resmi sürüme geçmeniz halinde, numaranız yasaklanmış olabilir. Bu durumda, uygulamaya giriş yapmaya çalıştığınızda “Bu numara WhatsApp’ta kullanılamıyor” yanılgısıyla karşılaşırsınız.

Yasaklamanın Çözümü

Numaraya nazaran yasaklama sorunu için garantili bir tahlil ne yazık ki yoktur. Lakin, aşağıdaki adımları deneyerek yasağın kaldırılmasını talep edebilirsiniz:

WhatsApp Takviye ile İrtibata Geçin: WhatsApp’ın resmi web sitesinden yahut uygulamadan Dayanak ile bağlantıya geçin. Sıkıntınızı açıklayın ve numaranızın yasaklı olduğunu bildirin.

Yasaklama Sebebini Açıklayın: WhatsApp’a neden resmi olmayan bir sürüm kullandığınızı ve bundan sonra resmi sürümü kullanmaya devam edeceğinizi açıklayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp Destek’e talep gönderirken, açıklayıcı ve samimi bir lisan kullanın.

Taleplerinize süratli bir halde cevap alamayabilirsiniz. Sabırlı olun ve tekrar tekrar talep göndermekten kaçının.

WhatsApp, yasağı kaldırma talebinizi reddetme hakkına sahiptir.

Öneriler

WhatsApp’ı sadece resmi uygulama mağazalarından indirin ve kullanın.

Resmi olmayan WhatsApp sürümlerinin riskleri hakkında bilgi edinin.

Hesabınızın güvenliğini korumak için iki adımlı doğrulama özelliğini aktifleştirin.

İçindekiler

Toggle

<p style=”overflow: auto; position: fixed; height: 0pt; width: 0pt”>
<a href=”https://wmhocasi.com” title=”webmaster ceycey”>webmaster ceycey</a>
</p>

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu