Mail Giriş

Yandex Gelen Sosyal Medya Maillerini Farklı Klasörde Tutma Nasıl Yapılır?

Yandex Gelen Sosyal Medya Maillerini Farklı Klasörde Tutma Nasıl Yapılır?
Yandex Gelen Toplumsal Medya Maillerini Farklı Klasörde Tutma Nasıl Yapılır?

Yandex gelen toplumsal medya maillerini farklı klasörde tutma süreci kullanıcıların e-postalarını profesyonel yönetebilmeleri için son derece değerlidir. Kullanıcılar bu süreci yapabilmek için kesinlikle e-postaların sıralanması süreçlerini yapmalıdır. Bunu için e-postaları kesinlikle klasörlere otomatik olarak filtrelemek gerekmektedir.

Yandex kullanıcıları toplumsal medya maillerini tek bir klasörde toplayarak bu mailleri bir ortada görmek isteyebilirler. Bu türlü bir durumda Yandex filtreleme sistemini kullanmak gerekir. Klasörlere getireceğiniz filtreler sayesinde otomatik olarak toplumsal medya maillerini sizin belirlemiş olduğunuz bir klasörde gösterilebilecektir.

Yandex Gelen Postalar İçin Filtreleme İşlemi

Yandex gelen toplumsal medya maillerini farklı klasörde tutma işlemini gerçekleştirebilmek için birinci olarak filtreleme sürecini yapmanız gerekiyor. Filtreleme sürecini yaparken ise birtakım noktaları dikkate almak gerekir. Filtreleme sürecinde adım adım şunları uygulamanız gerekiyor:

 • İlk olarak sağ üst kısımda yer alan “Tüm Ayarlar” kısmına tıklayın.
 • Buradan e-postaların işlenme kurallarını belirlemelisiniz.
 • Daha sonra filtre oluştur alanına tıklamanız gerekiyor.
 • Daha sonra ise “Uygula” alanına tıklamanız gereklidir.
 • Bu süreçten sonra da “Eğer” alanında yer alan sürece şartlarını belirtmeniz gerekiyor. Bunun içinde şu bilgileri girmelisiniz:
  • Kimden geldiği

  • Uygunluk durumu

  • Mail adres bilgisi

 • Bu bilgileri ekledikten sonra kural için birlikte ya da başka ayrı şartlar oluşturulmalıdır.
 • E-postaları seçilen klasörlere otomatik olarak gelmesi için de bireylerin klasöre taşı sürecini aktif hale getirmesi gerekir.

Eğer belirtilen e-postalar etiketin otomatik olarak eklenmesi gerekiyor ise Etiketle seçeneği de sağdaki listeden seçilmelidir. Bu süreci yaparken filtrelerden hiçbirisi faal değil ise ya da şartlardan rastgele biri yerine getirilmemiş ise e-postalar Gelen Kutusuna gönderilmektedir.

Yandex Otomatik Filtreleme Özelliği Çalışmıyor Sorunu

Yandex gelen toplumsal medya maillerini farklı klasörde tutma özelliğinden geniş ölçüde için otomatik filtreleme özelliğinin çalışması gerekir. Fakat kimi kullanıcılar otomatik filtre sisteminin çalışmama sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu filtreleme özelliğinin çalışmamasının birtakım nedenlerinden bahsedilebilir. En değerli nedenler ortasında ise şunları saymak mümkündür:

 • Kişisel datalar Yandex ID’de belirtilmemiş olabilir. Bu türlü durumlarda şahsî bilgilerinizi ayrıntılı olarak belirterek sorunu çözebilirsiniz.
 • İşlemi yaparken kuralı belirledikten sonra çok az vakit geçmiş olabilir. Bunun için birkaç dakika beklemeniz kâfi olur. Sonrasında süreci tekrar denerseniz sorun çözülecektir.
 • Hazırladığınız kural içerisindeki şartlar yanlış belirlenmiş olabilir. Bu durum otomatik filtreleme sisteminin çalışmamasının değerli nedenlerindendir.
 • Böyle bir durumda kural listesinde daha evvel farklı bir kural mevcut olabilir. Bunun için kuralların önceliğini belirlemeniz gerekir.

Bir öteki faktör ise toplayıcı tarafından gelen kutusuna toplanmadı sorununun ortaya çıkmasıdır. Şayet e-posta toplama özelliğini ayarladıysanız bu özellik nedeniyle hesabınızdaki tüm mailler farklı bir e-postaya yönlendirilebilir. Bu durumda otomatik filtreleme sürecinin çalışmamasındaki nedenlerden biridir.

Yandex Gelen Toplumsal Medya Maillerini Farklı Klasörde Tutma Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Yandex hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu