Mail Giriş

Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme

Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme
Gmail Vazife Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme

G-Mail’den misyon oluşumu çok kolaydır. Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yapılmalı ve sağ üst kısımda yer alan oluşur ya da misyonlar simgesine tıklanmalıdır. Açılacak olan pencerede, yeni vazife ekleyebilmek için vazife ekle seçeneğine tıklanmalıdır. Vazifeye başlık ve varsa şayet açıklama eklenebilir, öncelik seviyesini belirleyebilir ve tamamlanma tarihinin ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Misyonların tertipli olarak takibi ve kategorizesini yapabilmek için G-Mail alanları eklenebilir.

Sol kısımda yer alan menüden başka kısmına tıkladıktan sonra Misyonlar seçeneği bulunmalıdır. Bu kısımdan yeni liste ekle seçeneğine tıklayıp, yeni misyon listesini oluşturabilir ve istenilen misyonlar buraya eklenebilir. Bu, iş ve şahsî vazifeleri farklı listelerde tutabilmenize imkân sağlar. G-Mail’de vazifelerin düzenlenmesi ve güncellemek de çok kolaydır. Vazifeler listesinde rastgele bir vazifeye bastığınızda, sağ kısımda açılan pencerede misyonun düzenlenmesi seçenekleri karşınıza gelecek. Bu kısımdan başlık, açıklama, öncelik ve tarih bilgilerini çarçabuk güncelleyebilirsiniz.

Gmail Alanları Nasıl Eklenir ve Düzenlenir?

G-Mail’de alıcıların eklenmesi ve düzenleme yapmak çok kolay bir süreçtir.

 • Öncelikle, E-Mail oluşturulduğunda, alıcıların E-Mail adreslerini ekleyebilmek için alıcılar ya da kime kısmına tıklanmalıdır.
 • Sonrasında alıcıların E-Mail adreslerine giriş yapabilirsiniz.
 • Öncesinde bir şahsa E-Posta gönderildiyse, adres otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Alıcıların eklenmesi için E-Posta adresinin yanında bulunan + simgesine tıklayıp, adres defteri açılabilir ve bu kısımdan bireyleri kolaylıkla seçebilirsiniz.
 • Alıcıların düzenlenmesini isterseniz, E-Posta taslağının oluşumundan sonra alıcılar kısmına dönüp gerekli olan düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • E-Posta adreslerinin eklenmesi sonrasında alıcıların silinmesi, eklemek ya da düzenlemek için her bir adres yanında yer alan X ya da düzenle seçenekleri kullanılabilir.

Böylece, alıcıları süratlice güncelleyebilir ve irtibatı çok daha tesirli hale getirebilirsiniz.

G-Mail Misyonlarını Gruplandırma ve Kategorilendirme Nasıl Olur?


G-Mail vazifelerinin gruplandırılması ve kategorilendirilmesi, kullanıcılara çok daha tesirli misyon idaresi sağlayabilmesi için çok kullanışlıdır. G-Mail, kullanıcılara birkaç farklı seçenekler sunmaktadır. Öncelikle, G-Mail misyonlarının gruplandırılması için etiketler kullanılabilir. Etiketler, misal özelliklerde misyonların bir ortaya getirilmesi sağlar. İşle ilgili olan misyonları, İş etiketi ile gruplandırabilir, şahsî olan misyonları de ferdî etiketi ile oluşturabilirsiniz.

Farklı kategorilere ayrılan vazifelerde ortasında süratli ve kolay kolay geçiş sağlayabilir ve sistemli vazife idaresini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra G-Mail’de vazifelerin gruplandırılması için misyonlar uygulaması kullanılabilir. Uygulama, G-Mail ile entegre olarak çalışmakta ve misyonlarını liste biçiminde görüntüleyebilmenize imkân sağlar. Misyonlar eklenirken ya da düzenlemesi yapılırken, öncelik seviyeleri atanabilir, tarihler belirlenebilir ve kategorilere ayrım yapılabilir. Bu, misyonları çok daha spesifik olarak gruplandırabilmek ve düzenleyebilmek için size esneklik kazandırır.

Gmail’de Yeni Bir Etiket Nasıl Oluşturulur?


G-Mail’de yeni etiket oluşumu çok kolay bir süreçtir.

 • Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yapılmalı ve sol üst kısımda bulunan kenar çubuğunun altındaki Daha Fazla seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Sonrasında, açılacak menüden Etiketler seçeneğine gidilmelidir.
 • Sağ üst kısımda yer alan + simgesine tıklanıp yeni etiket oluşum sürecine başlangıç yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkacak pencerede, oluşturulmak istenilen etiketin ismi yazılmalıdır. Örneğin; İş yahut Ferdî üzere kategorize isimler tercihinde bulunabilirsiniz.
 • İsteğe bağlı bir formda etikete renk oluşumu yapabilir ve alt etiketleri ekleyip sonrasında tertibi oluşturabilirsiniz.
 • Oluştur kısmına tıklayıp yeni etiketi kayıt altına alabilirsiniz.
 • Yeni oluşturulmuş olan etiket, sol kenar çubuğundaki Etiketler kısmında anında görünecek duruma gelir ve bu açıdan E-Postaları süratlice organize etmenize imkân sağlar.
 • E-Postaları alakalı olan etiketlere atayıp, kıymetli olan bilgileri süratlice ve kolaylıkla bularak bağlantı kutunuzun sistemini sağlayabilirsiniz.

Gmail Vazifelerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

G-Mail misyonlarını kullanabilmenin birçok değerli avantajı bulunur. Öncelikle, bu özellik, kullanıcıların işlerini çok daha nizamlı olarak yönetmesine imkân sağlar. Misyonlar, makul projeleri ya da günlük işlerin tertibini sağlamak için kullanılabilir ve bu durum da kullanıcıların iş akışlarını çok daha aktif olarak planlamasına takviye sağlar. G-Mail misyonları, kullanıcıların değerli tarihlerinin hatırlatılması ve muhakkak vazifelerin tamamlaması konusunda takviye olan hatırlatma sistemini içermektedir.

Bu bilhassa ile kullanıcılar öncesinde belirlenen tarihlerde ya da muhakkak işin tamamlanması gerektiğinde ikaz alabilir, bu durum da iş verimliliği ziyadesiyle artırabilir. G-Mail vazifelerinin, birçok aygıtta senkronizasyonu sağlanabilir, bu durum da kullanıcıların PC’lerden, telefonlardan ya da tabletlerden erişimi gerçekleştirerek rastgele bir noktadan vazifelerini yönetebilmelerine imkân sağlar.

Gmail Vazife Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme makalemizin sonuna geldik. Gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Tahlili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu