Mail Giriş

Yandex Filtre Oluşturma ve Ayarlama

Yandex Filtre Oluşturma ve Ayarlama
Yandex Filtre Oluşturma ve Ayarlama

Yandex filtre oluşturma ve ayarlama süreci kullanıcıların e-posta kullanımını daha da kolay hale getiren değerli uygulamalardan biridir. Birçok kullanıcı filtre oluşturma ve ayarlama süreçlerinin nasıl yapıldığını bilmediği için e-postalarını kullanırken çok daha karışık süreçlerle uğraşmak zorunda kalabilmektedir. Tıpkı vakitte gelen mailleri denetim etmek için daha fazla vakit harcamak zorunda kaldıklarından iş verimliliğini artırmaları mümkün olmamaktadır.

Böyle durumlarda şayet çok dikkat edilmesi gereken mevzu Yandex kullanımında filtre oluşturmaktır. Yandex oluşturarak hem maillerinizi aşikâr bir kategoride toplayabilir hem de gereksiz tüm süreçlerden kendinize uzak tutmuş olursunuz. Yandex kullanıcılarına bilhassa filtre oluşturma imkânı sunarak daha uygun standartlarda çalışma imkânı vermektedir.

Yandex kullanıcıları filtre oluşturarak çok daha verimli e-posta kullanma bahtı elde eder. Filtre kullanımı sayesinde mailleri kategorize etmek kolay olduğu üzere daha kolay halde kurallar oluşturarak hesaplarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Yandex Filtre Oluşturma Süreci Nasıl Yapılır?

Yandex filtre oluşturma sürecini yapabilmek için öncelikle hesabınıza girmeniz gerekir. Hesap süreçleriniz için kullanıcı ismi ve şifre son derece değerlidir. Kullanıcı olarak e-posta adresinizi yazabilirsiniz. Yandex filtre oluşturma ve ayarlama konusunda birinci evvel şu süreçleri yapmanız gerekir:

  • İlk olarak sağ üst köşede bulunan “Tüm Ayarlar” kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Daha sonra e-postaları sürece kurallarını seçmeniz gerekiyor.
  • Bu evrede “Filtre Oluştur” butonuna tıklamalısınız.
  • Bir sonraki adımda uygula bloğunda kuralların uygulanması istenilen adresi seçilmesi gerekiyor.
  • Adresi seçme süreci karşısında belli bir şartın sağlanması gerekiyor.
  • Bu süreçler yapılırken şartın gerçek oluşturulabilmesi için belirli adımları uygulamanız gerekir. Şayet bir kural için birden fazla şart uygulanacak ise bu kademede şayet kısmında yer alan kısımda şart ekle butonuna tıklamalısınız.
  • Daha sonra “Eylemi Gerçekleştir” kısmında yer alan e-postayla ne yapılacağını seçmelisiniz. Bu süreçler silme süreci olabilir ya da okundu olarak işaretleme olabilir. Bu büsbütün sizin mail kullanım gereksinimlerinize bağlı olarak değişir.

Aynı vakitte gerekiyorsa öteki kuralları uygulama seçeneklerine de aktifleştirebilirsiniz. Filtreye isim atamak istediğiniz takdirde ise filtre listesinde görüntülenecek başlığı da belirtebilirsiniz kontağına tıklamanız hayli değerlidir. Daha sonra “Filtre Oluştur” butonuna tıklayarak filtrenizi kaydetmeniz gerekir.

Yandex Filtre Oluşturma Kuralını Denetim Etme

Yandex’te filtre oluşturma ve ayarlama süreçlerini yaparken hangi e-posta üzerinden süreç yaptığınıza dikkat etmeniz gerekir. E-postalardan hangilerinin kurala uygun olup olmadığını çarçabuk öğrenebilirsiniz. Bunu yapmak için ise kuralı denetim et alanına tıklamalısınız.

Dilerseniz kuralı değiştirebilirsiniz. Daha evvel belirlemiş olduğunuz kuralları değiştirmek isterseniz ya da silmek isterseniz e-postaları sürece kuralları sayfasında bulunan ilişkileri kullanabilirsiniz. Kurallara uygulama sırası bu basamakta epey değerlidir. Kuralların liste içerisinde pozisyonları dikkate alınarak filtre önceliğini artırabilirsiniz. Dilerseniz belirli filtreleri üstte taşıyabilirsiniz. Tıpkı anda gerçekleştirilemeyen bir komut varsa kurallardan yalnızca bir adedinin çalışacağını bilmeniz gerekir.

Yandex Filtre Oluşturma ve Ayarlama makalemizin sonuna geldik. Yandex hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu