Mail Giriş

Microsoft Clipchamp ile Hayalinizdeki Videoyu Oluşturun

Microsoft Clipchamp ile Hayalinizdeki Videoyu Oluşturun
Microsoft Clipchamp ile Hayalinizdeki Görüntüyü Oluşturun

Microsoft Clipchamp, Microsoft’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bir görüntü düzenleme ve onların bu taraftaki gereksinimlerini karşılamalarına imkân tanıyan bir platformdur. Kolay ve epey kolay kullanımı olan uygulama kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte görüntülerin kolay düzenlenmesinden kurgulanmasına ve efekt uygulamaya kadar birçok sürecin rahatlıkla yapılmasında tesirlidir.

Birçok değerli özelliği olan uygulama toplumsal medya görüntüleri oluşturmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ortasında yer alır. Lakin temel görüntü düzenleme özelliklerini bilmek, görüntüyü hızlandırmak ve yavaşlatmak birebir vakitte ses eklemek üzere bahislerde bilgi edinmek gerekmektedir.

Microsoft Clipchamp Nedir?

Microsoft Clipchamp nedir sorusu uygulama ile yakından ilgilenen şahısların çok ayrıntılı olarak araştırdıkları hususlardan biridir. Uygulamanın hem ne işe yaradığı hem de ne çeşit özellikleri olduğunu bilmek gerekiyor. Clipchamp bireylerin çeşitli görüntüler hazırlamasına imkân tanıyan bir uygulamadır. Uygulamanın en temel özellikleri ortasında ise şunları saymak mümkün olabilir:

 • Video düzenleme imkânı sunan bir uygulamadır. Halihazırda çekilmiş bir görüntünüz var ise bunun üzerinde kesme, birleştirme ve döndürme üzere süreçler yapabilmenize imkan tanır.
 • Efekt ve filtreler hazırlamanıza imkan yaratır. Görüntülere eklenen efekt ve filtreler ile daha güçlü görüntüler yaratma bahtı bulabilirsiniz.
 • Ses düzenleme özelliği ile var olan sesleri daha âlâ biçimde düzeltme talihi bulabilirsiniz. Bunun yanında farklı ses efektleri de eklemeniz mümkündür.
 • Metin ve başlık ekleyebilirsiniz. Görüntülere metin yahut başlık eklemek hikâyenin daha güzel anlatılmasına imkân yaratmaktadır.
 • Yeşil ekran takviyesi sunan bu sistem farklı art planlar yaratmanıza imkan tanımaktadır.
 • Filtrelerden yararlanarak görüntü üzerinde daha profesyonel bir manzara yaratmak mümkün olur.
 • Çevrim içi kullanılabildiğinden yükleme ve indirme üzere rastgele bir ek süreç gerektirmemektedir.
 • Ücretli ve fiyatsız sürümleri vardır. Depolama alanı için bilhassa fiyatlı olan sürümler tercih edilmektedir.
 • Uygulama Windows ve Mac dayanağı vermektedir. Bu sistemler ile rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Paylaşım seçenekleri fazladır ve düzenlenen görüntüler konusunda çeşitli platformlarda paylaşabilme imkanları sunar.

Özellikle toplumsal medya içerik üreticileri bu uygulamadan birçok alanda yararlanmaktadır. Görüntü blog müellifleri ve genel kullanıcılar için kıymetli bir görüntü hazırlama uygulaması olduğunu söylemek mümkün olabilmektedir.

Clipchamp Kullanım Kılavuzu: Görüntü Düzenlemede Temel Adımlar

Clipchamp kullanım kılavuzu incelendiğinde görüntü düzenlemek için kolay ve temel birkaç adım olduğunu görmek mümkündür. En kolay halde anlatılan bu adımları takip ederek profesyonel görüntüler hazırlamak mümkündür. Bu görüntüleri daha cazibeli hale getirmek için bilhassa efektlerden ve seslerden yararlanmak kullanıcılar açısından büyük bir avantaj sayılabilir. Görüntü düzenleme konusundaki en temel adımlar ise şunlardır:

 • Uygulamayı kullanmak için öncelikle Climchamp’a giriş yapmak gerekiyor. Tarayıcı üzerinden uygulamanın kurumsal web sitesine giriş yapmalı ve burada bir hesap oluşturma süreci gerçekleştirmelisiniz.
 • Daha sonra ise proje oluşturmanız gerekiyor. Buradan yeni bir proje oluşturmak için “Yeni Proje” alanını tıklamalısınız.
 • Bir sonraki adımda ise görüntü yükleme sürecini yapmanız gerekiyor. Bunu bulut sisteminden ya da mahallî şoförden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Daha sonra ise görüntüyü kesin ve birleştirme süreçlerini yapın. Bunun vakit çizelgesi alanını kullanmalısınız. Görüntünün hem başlangıç hem de bitiş noktalarını sürükleme yaparak ayarlamanız mümkün olmaktadır.
 • Efekt ve filtreler eklemek için ise efekt galerisinden yararlanabilirsiniz. Bu galeriden istenilen efektleri seçerek geçişler ekleyerek görüntünüzü daha profesyonel hale getirebilirsiniz.
 • Ses düzenleme alanında ise görüntüdeki sesleri düzenleyebileceğiniz üzere ses ekleme ya da ses çıkarma üzere süreçler yapabilirsiniz. Ses efektlerinden yararlanmak epey profesyonel görüntü yaratmanızda değerlidir.
 • Metin ekleme süreçlerini basitçe yapabilirsiniz. Metin ve başlık eklemek ve bunları pozisyonlandırmak uygulamanın sunduğu özelliklerden biridir.
 • Yeşil ekran efektini kullanmak isteyenler ise görüntünün art planını bu özelliği kullanarak değiştirebilirler.
 • Ön izleme yapabilme bahtınız bulunmaktadır. Görüntünün ön izlemesini yaparak değişiklikleri rahatlıkla kaydetmeniz mümkün olur.
 • Projeyi kaydederek ve paylaşarak süreçleri yapabilirsiniz. Dilerseniz aygıta kaydederek sonrasında kullanabilirsiniz.

Clipchamp formunda tasarlanan görüntü tasarlama araçları görüntülerin daha profesyonel görünmesinde son derece kıymetlidir. Hem düzenleme hem de farklı platformlarda paylaşmanıza imkan tanımaktadır.

Windows Kullanıcıları için Clipchamp Görüntü Düzenleme Aracı

Windows kullanıcıları için Clipchamp görüntü düzenleme aracı son derece fonksiyonel bir uygulamadır. Çevrimiçi olarak kullanılabilen bu uygulama sayesinde çok daha uygun kalitede görüntüler hazırlamak mümkün olmaktadır. Bu uygulamadan toplumsal medya içerik üreticilerinden blog müelliflerine kadar birçok kişi yararlanmaktadır. Tıpkı vakitte çok kıymetli avantajları vardır. Kullanıcıya sunduğu avantajları ortasında şunları söylemek mümkündür:

 • Kullanıcı dostu bir arayüzü vardır. Clipchamp kullanımı kolay ve kolay süreçler içermektedir. Bu da çabucak her kullanıcı ve yeni başlayanlar için kolay kullanım avantajı sunar.
 • Çevrimiçi erişim imkanı vardır ve web tabanlı bir platformdur. Rastgele bir aygıtta internet irtibatı var ise rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulama vs indirmenize gerek duyulmaz.
 • Hızlı düzenleme imkanları sunar. Kesme, efekt ekleme, düzenleme, birleştirme üzere süreçleri pratik halde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Efektler ve filtreler eklemenize imkan tanır. Birebir vakitte görüntü içerisinde çok profesyonel geçişler yapabilirsiniz. Profesyonel bir dokunuş kazandıran uygulamalardan biridir.
 • Ses düzenleme talihi vardır. Ses ayarlarını en düzgün biçimde yapabilir ve müzik ekleme yapabilirsiniz.
 • Metin eklemenize imkan tanır. Başlıklar ve görüntülere hoş yazılar yazabilirsiniz. Dilerseniz profesyonel bir sunum metni eklemeniz mümkündür. Bunları renklendirebilir ve konumlandırabilirsiniz.
 • Ücretsiz temel sürüm olarak sunulmaktadır. Birçok temel düzenleme süreci için kâfi olmaktadır. Fiyatlı sürümler ise daha fazla özellik sunmaktadır. Depolama kapasiteleri de daha fazladır.
 • Paylaşım seçenekleri sunan görüntü uygulaması birçok farklı platformda hazırlanan görüntüleri paylanabilme avantajı da sunar.
 • Hızlı ön izleme yaparak görüntüyü paylaşmadan evvel birinci olarak sizin görmenizi de sağlar. Böylelikle gereken yerlerde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bu avantajları sayesinde son derece avantajlı ve yararlı bir görüntü hazırlama platformu olduğunu söylemek mümkündür.

Clipchamp ile Görüntüleri Hızlandırmak ve Yavaşlatmak

En çok merak edilen ve ihtiyaç duyulan özelliklerden birisi kullanıcıların Clipchamp ile görüntüleri hızlandırmak ve yavaşlatmak özellikleridir. Bu uygulama hazırlanan görüntülerin olağandan daha süratli ve yavaş biçimde oynatılmasına imkân tanır. Bunun öncelikle uygulama sitesine girmeniz gerekiyor. Burada bir oturup açmalı ya da bir hesap oluşturma süreci yapmalısınız.

Daha sonra ise yeni bir proje oluşturmanız gerekiyor. Bu proje oluşturma sürecinden sonra görüntüyü yükleyin ve görüntünün hızlandırma ve yavaşlatma ayarlarına gidin. Bunun için görüntü üzerinde tıklamalı ve sürat alanına geçiş yapmalısınız. Hızlandırma ya da yavaşlatma seçeneklerinden birini seçerek basitçe süreci yapabilirsiniz. Bu basamakta sürat oranlarını daha düzgün standartlarda ayarlamanız gerekmektedir. En son süreç olarak ise onay sekmesine tıklayarak süreci tamamlayabilirsiniz.

Microsoft Clipchamp ile Görüntüye Ses Ekleme ve Düzenleme İpuçları

Clipchamp ile görüntüye ses ekleme süreci de görüntülerin kusursuz hale gelmesinde son derece kıymetlidir. Siteye giriş süreci yapıp oturum açtıktan sonra platforma görüntüyü yüklemelisiniz. Daha sonra ise ses belgesini yüklemeniz gerekiyor. Ses evrakını lokal bir şoförden ya da buluttan yüklemeniz mümkündür. Lakin bu ses evraklarının telif hakkı olmadığından ya da yasal çerçeveye uygun olduğundan kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Ses düzenleme aracını kullanarak yüklenen sesi ayarlamanız ve düzenlemeniz mümkündür.

Microsoft Clipchamp ile Hayalinizdeki Görüntüyü Oluşturun makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu