Mail Giriş

Outlook Gelen Mailler Nasıl Dışarı Aktarılır?

Outlook Gelen Mailler Nasıl Dışarı Aktarılır?
Outlook Gelen Mailler Nasıl Dışarı Aktarılır?

Outlook gelen mailler dışa nasıl aktarılır sorusu kullanıcıları hem yakından ilgilendiren hem de kesinlikle bilinmesi gereken hususlardan biridir. Kullanıcılar için Outlook dünyası birçok kıymetli kullanım fırsatı sunmaktadır. Profesyonel bir e-posta kullanım düzeyi sunabilmek için şahıslar, takvim ve öteki tüm özelliklerde süreklilik arz eden güncellemeler bulunur. E-postasını daha âlâ standartlarda kullanmak isteyenler için ise sunulan bir öbür avantaj gelen maillerin dışa aktarılabiliyor olmasıdır.

Outlook mailleri dışa aktarma süreci e-posta istemcisi içerisinde saklanan mail mesajlarının, takvim ya da şahısların bilgisayardan, sunucudan ya da mail adresinden bağımsız farklı bir yere aktarılması sürecidir. Bu süreç yedekleme, arşiv oluşturma ya da dataların farklı bir e-posta istemcisine taşınması gereken durumlarda gerçekleştirilmektedir.

Mailleri Dışa Aktarma Ne Demek?

Mailleri dışa aktarma, kullanıcıların gelen mailleri e-posta sisteminden farklı olarak kullanmak istedikleri durumlarda yararlandıkları bir süreçtir. Çabucak her kullanıcıyı yakından ilgilendiren maillerin dışa aktarılması süreci kolay yapılabilmektedir. Outlook hesabından bağımsız bir biçimde kullanılmak istenilen mailler için gerçekleştirilen dışa aktarma süreci tıpkı vakitte e-postalar yanında şahıslar ya da takvim için de dışa aktarma süreci yapabilirler.

Dışa aktarmak için muhakkak adımları izlemek kafidir. Bu süreçleri mailleri yedek mail arşivi oluşturmak ya da e-postaları öbür bir istemcide kullanmak istediğinizde basitçe gerçekleştirebilirsiniz. Lakin mailleri dışa aktarma sürecini yapmadan evvel de dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler bulunmaktadır.

Outlook Aktarma Nasıl Yapılır?

Outlook aktarma nasıl yapılır sorusuna farklı açılardan cevap vermek mümkün olabilir. Bu süreçleri kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün olabilir. Outlook dışa mail transferi konusunda kullanıcıların şu adımları takip etmesi gerekir:

 • Mail aktarmak için öncelikle Outlook açılması gerekiyor.
 • Buradan belge menüsü kısmına girmeniz gereklidir.
 • Daha sonra ise üst şeritte yer alan Belge sekmesini tıklamanız gerekiyor.
 • Burada seçenekler alanını tıklamalısınız.
 • Daha sonra ise Outlook Seçenekleri alanında yer alan Gelişmiş kısmını seçmeniz gerekiyor.
 • Bir sonraki adımda ise dışarı aktar başlığını bularak “Dışarı Aktar” alanını seçmeniz ehemmiyet taşıyor.
 • Dosyaya aktar ve ileriyi seçin diyerek süreçlere devam edebilirsiniz.
 • Bir sonraki süreçte Outlook bilgi evrakını seçmeli ve ileri diyerek sürece devam etmeniz gerekiyor.
 • Dışa aktarılacak olan e-posta hesabı seçilmeli ve bir kezde tek bir hesap bilgileri dışarıya aktarılmalıdır.

Bu süreçleri yaptıktan sonra ise alt klasörler ile birlikte onay kutusunun seçili olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm bu bilgilerin dışa aktarılmasında takvim, bireyler ve gelen kutusu üzere alanlar seçilebilir. İleri diyerek süreçleri bir sonraki etaba rahatlıkla taşımak mümkün olur. Outlook bilgi belgesinin kaydedilmesi istenilen pozisyonu seçmek bu süreçte değerlidir. Belge ismini girmek için bireylerin Gözat kısmını kullanması gerekir. Devam etmek için ise Tamam kısmına tıklamanız gerekiyor. Bu süreçler datalarınızı yedeklemek istediğinizde ya da farklı bir e-posta istemcisine taşımak istediğinizde epey sağlamdır. Dışarıya aktarılan verilen PST belgesi üzere bir belge halinde daha inançlı bir ortamda saklanır. Bu biçimde Outlook ya da farklı bir posta servisi hesabınıza aktarmanız mümkün olur.

Outlook Mailler Nasıl İndirilir?

Outlook mailler nasıl indirilir sorusu kullanıcıları yakından ilgilendiren hususlardandır. Bu sürecin yapılmasında birçok değerli nedenden bahsetmek mümkündür. Kullanıcılar kendilerine gelen mailleri farklı bir e-posta servisinde kullanmak isteyebilirler. Tıpkı vakitte bu dataları yedeklemek ve arşiv haline getirmek isteyebilirler. Bunun için de Outlook sistemi kullanıcılarına dışa aktarma seçenekleri sunar. Mailleri indirmek için Outlook mailleri dışa aktar sürecini yapmak kâfi olmaktadır.

Outlook’ta Mail Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar kendilerine gelen mailleri farklı bir adrese yönlendirmek isteyebilirler. Bu türlü durumlarda her kullanıcının yeniden izlemesi gereken kolay lakin değerli süreç adımları bulunmaktadır. Bu adımları ise şu formda sıralamak mümkündür:

 • Outlook sistemini açmanız gerekiyor.
 • Daha sonra posta kutusunu açmalısınız.
 • Kurulum seçeneğini tıklamanız gereklidir.
 • Daha sonra ise yeni bir kural oluşturmanız gerekiyor.
 • Yeni kural kısmına tıklayın ve buradan kuralları belirtin.
 • Bu süreç sayesinde e-postaların nasıl yönlendirileceği ve yapılandırılacağı bilgileri girilmelidir.
 • Şartları belirtmek için ise Gelen E-Posta seçeneğini tercih ederek akabinde bir gönderen seçmelisiniz.
 • Daha sonra ise ileri kısmına tıklayarak sürece devam edin.

Yapılacak hareketin ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekiyor. İletiyi belli bir kişi ya da kümeye ilet seçeneğini tıklayarak ilgili kişinin e-posta adresini girmelisiniz. Daha sonra ise kuralı isimlendirerek ileri düğmesine tıklamanız gerekir. Kuralı onaylayın ve son alanına tıklayarak süreci bitirin.

Outlook Gelen Mailler Nasıl Dışarı Aktarılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Başka taraftan Outlook giriş süreci için tıklayınız.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu