Mail Giriş

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları Nasıl Yapılır?

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları Nasıl Yapılır?
Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları Nasıl Yapılır?

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır? IMAP e-posta sunucusu ve e-posta istemcisi ortasında irtibat kurmak için kullanılan bir protokoldür. E-posta iletileri sunucuda depolanır ve kullanıcı bu iletilere erişim sağlar. E-posta istemcisi sunucudaki e-posta kutusundaki bildirileri imgeler sıralar ve yönetir. IMAP’tan farklı olarak POP3 ile e-posta bildirileri istemciye indirilir ve sunucuda depolanmaz. E-posta istemcisi e-postaları indirir ve lokal olarak depolar. Bu nedenle bir aygıttan okunan yahut silinen bir e-posta öbür aygıtlarda birebir formda görünmez. Pekala, Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır?

Yahoo IMAP Ayarları Nasıl Yapılır?

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır? sorusu herkes tarafından merak edilen bir konudur. Yahoo IMAP e-posta iletilerinizi bir web tarayıcısı üzerinden erişebileceğiniz bulut tabanlı bir sunucu üzerinde depolamanıza imkân sağlar. Bu e-posta iletilerinizi birden fazla aygıttan erişebilmenizi imkan tanır.

Yahoo IMAP ayarlarını yapmak için bu adımları izleyebilirsiniz.

Yahoo e-mail hesabınıza giriş yapınız. Ayarlar düğmesine tıklayınız ve hesaplara kısmına giriş yapınız. E-posta adresinizin yanındaki başka ayarlar düğmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan POP ve IMAP sekmesine tıklayınız. IMAP sekmesinde IMAP’i etkinleştir onay kutusunu işaretleyin. Giriş bilgileri kısmında şu bilgileri giriniz. Gelen port 993. SSL-Giden sunucu kısmında bu bilgileri giriniz. Sunucu smtp.mail.yahoo.com. Port 587. SSL ve kimlik doğrulaması için evet seçeneğini işaretleyiniz ve akabinde kaydet düğmesine tıklayın.

POP3 Ayarları Nasıl Yapılır?

POP3 e-posta bildirilerinizi lokal bilgisayarınıza indirmenizi sağlayan bir protokoldür. Bu e-posta bildirilerinizi çevrimdışı olarak erişebilmenizi sağlar. Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır? Yahoo POP3 ayarlarını yapmak için bu adımları izleyiniz.

  • Yahoo Mail hesabınıza giriş yapın.
  • Ayarlar düğmesine tıklayın.
  • Hesaplara tıklayın.
  • E-posta adresinizin yanındaki Öbür ayarlar düğmesine tıklayın.
  • POP ve IMAP sekmesine tıklayın.
  • POP sekmesinde POPu etkinleştir onay kutusunu işaretleyin.

Giriş bilgileri kısmında şu bilgileri girin. Yahoo Mail e-posta adresinizi girin. Yahoo Mail şifrenizi girin. Gelen sunucu pop.mail.yahoo.com. Gelen port 995. SSL için evet seçeneğini işaretleyin. Daha sonra kaydet düğmesine tıklayın.

Yahoo IMAP Ve POP3 Ne İşe Fayda?

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır? Yahoo IMAP ve POP3 e-postalarınızı web tarayıcısı yerine masaüstü yahut taşınabilir uygulamalarda görüntülemenize ve yönetmenize imkan tanıyan iki farklı protokoldür. IMAP (Internet Message Access Protocol) e-postalarınızı sunucudan uygulamanıza kopyalamak yerine sunucuda tutmanıza ve uygulamanızla senkronize etmenize imkân sağlar. Bu uygulamanızda yaptığınız rastgele bir hareketin sunucudaki özgün e-postaları da etkileyeceği manasına gelir. IMAP e-postalarınızı birden çok aygıtta yahut uygulamada tutmak istiyorsanız kullanışlıdır. POP (Post Office Protocol) e-postalarınızı sunucudan uygulamanıza indirir ve sunucudaki özgün e-postaları etkilemeden uygulamanızda taşımanıza yahut silmenize imkân sağlar. POP e-postalarınızı tek bir aygıtta yahut uygulamada saklamak istiyorsanız yahut internet ilişkiniz sınırlıysa kullanışlıdır. Bu nedenle Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları nasıl yapılır? Sorusuna karşılık olarak üstteki adımları eksiksiz yapmanız gerekir.

Yahoo IMAP ve POP3 Ayarları Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Yahoo hakkında daha fazla makale için Yahoo Mail Hesabım Çalındı ! Nasıl Geri Alırım? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu