Mail Giriş

Yaratıcı Mail Adresi Nasıl Oluşturulur?

Yaratıcı Mail Adresi Nasıl Oluşturulur?
Yaratıcı Mail Adresi Nasıl Oluşturulur?

Yaratıcı mail adresi oluşturmak kurumsal ve kişisel kullanıcıların mail adreslerini çok daha profesyonel düzeyde kullanabilmesinde son derece kıymetlidir. Bir mail adresi ne kadar yaratıcı ve hatırlanması kolay ise bağlantı de o kadar düzgün standartlarda gerçekleşir. Fakat mail adresi seçerken kesinlikle belli faktörleri dikkate almak gerekiyor. Öncelikle mail adresinin hangi alanda kullanılacağı üzere faktörleri dikkate almak gerekiyor. Bu bağlamda yaratıcı mail adresi nasıl oluşturulur sorusuna da ayrıntılı karşılık vermek gerekiyor.

Yaratıcı bir süreçte oluşturulan mail adresi birinci izlenimde profesyonelliği de ortaya çıkarır. Bilhassa iş müracaatları, iş görüşmeleri üzere durumlarda ne kadar profesyonel olduğunuzu ortaya koyar. Tıpkı vakitte bu üslup bir mail adresi ferdî manada markalaşmanızı da sağlar. Bilhassa iş dünyasında ciddiyeti en düzgün formda yansıtmaktadır.

Hatırlanabilirlik bu süreçte en değerli faktörlerden biridir. Şahıslar kolay ya da sıradan mail adresleri kullanmaktadır. Fakat yaratıcı bir mail adresi çok daha akılda kalıcı olacaktır. İnsanların sizleri çok daha kolay hatırlamasında büyük bir ehemmiyete sahiptir. Ama bu durum güvenlik açısından birtakım riskler ortaya çıkarabilir. Örneğin hatırlanabilir bir mail adresi makus niyetli şahısların birinci amaçlarından biri olabilmektedir. Şahsî tabir ve imaj açısından da stili yansıtmanızda değerli bir faktördür.

Adım Adım Yaratıcı Mail Adresi Oluşturma

Yaratıcı mail adresi oluşturmak için aşikâr ipuçlarına muhtaçlık duyulabilir. Bu türlü durumlarda muhakkak noktalara dikkat etmek daha şahsî ve özel mail adresi oluşturmanıza imkan tanımaktadır. Adım adım yaratıcı mail adresi oluşturma konusunda şu faktörleri dikkate almak gerekir:

  • Öncelikle birinci isminizi ya da takma isminizi kullanarak ferdî bir mail adresi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Mail adresini oluşturma etabında hobilerden ya da yeteneklerden ilham alınabilmektedir.
  • Mail adresini kurumsal manada kullanmayı düşünmüyorsanız çeşitli söz oyunlarına başvurabilir ya da espriler ekleyebilirsiniz.
  • Kısaltmaları kullanarak e-posta adresi oluşturmanız mümkün olmaktadır.
  • Kısaltmalardan yararlanarak mail adresi oluşturmak da epeyce kolay ve farklılık yaratan bir bahistir.
  • Rakamlar eklenebilir. Bilhassa doğum tarihleri üzere sayılar mail adresini daha da ferdî bir duruma getirmektedir.
  • Konseptsel tabirler eklenerek daha dikkati çeken mail adresleri yaratmak mümkün olabilmektedir.
  • Bu süreçte uygunluk ve profesyonellik üzere süreçlerde kıymetlidir. Yaratıcı olurken bilhassa profesyonel de olmaya değer vermek gerekir.

Özellikle kurumsal alanda kullanılacak ise yapılan işi ya da firmayı temsil edebilecek nitelikte bir adres seçilebilir.

Kişisel E-Posta Adresi Fikirleri

Kişisel bir e-posta adresi açmayı düşünüyorsanız bu süreçte kesinlikle ismi kişinin kendisi kadar eşsiz olmalıdır. Bu süreçte milyonlarca hesap ortasında öne çıkmak her vakit kolay olmamaktadır. Bu süreçte kim olduğunuz ya da ne yaptığınız üzere bilgiler e-posta fikirleri için değerlidir. Bir takma isminiz varsa bunları olağan isimle birlikte e-posta adresine kullanabilirsiniz. Birebir vakitte eşsiz bir alan uzantısı da seçmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Şayet aile üyeleri için kullanılacak ise çocukların ismi, aile ismi üzere bilgilerden yararlanılabilir.

Yaratıcı Mail Adresi Nasıl Oluşturulur? makalemizin sonuna geldik. Mail com hakkında daha fazla makale için Mail.com Spam Filtresi Nedir? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu