Mail Giriş

Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?

Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?
Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?

Outlook masaüstü bildirimleri şahısların maillerinden daha kolay haberdar olmalarında son derece tesirli olan sistemlerdir. Masaüstü bildirimleri açarak hem gelen maillerden anlık olarak haberdar olmak mümkün olur hem de e-posta sistemini daha profesyonel kullanmak mümkün olur. Outlook sistemi birçok farklı süreci kolaylıkla yapabilmeye imkan tanır.

Gerekli bilgileri edinmek, banka ve öteki kuruluşlar ile daha kolay bağlantı kurmada Outlook profesyonel bir tecrübe sunar. Bununla birlikte daha güzel bir kullanım tecrübesi sunabilmek ismine bildirim özelliği de sunmaktadır. Bildirimlerin açık olması şahıslara rastgele bir rahatsızlık vermediği üzere tersine mailleri daha rahat takip etme imkânı sunmaktadır.

Outlook Bildirimleri Açma Adımları

Outlook masaüstü bildirimlerini açmak için birtakım adımları takip etmek gerekir. Şahıslar bu bildirimleri açtıklarında kolaylıkla gelen maillerden haberdar olabilmektedir. Mail sisteminde bildirimlerin açık olması bilhassa kurumsal kullanımlarda son derece kıymetlidir. Bu biçimde acil gelen mailleri kaçırma üzere bir durum kelam konusu olmaz. Outlook masa üstü bildirimleri şu formda açılabilir:

  • İlk olarak Outlook sistemine girmeniz gerekiyor.
  • Buradan Belge Menü kısmını açmalısınız.
  • Buradan Seçenekler alanına girmelisiniz.
  • Sol kısımda yer alan Posta kısmına tıklamak gerekir.
  • Bu kısmı aşağı kaydırarak İleti Varış alanını tıklamanız gerekir.
  • Bu alanda ise mümkün aksiyonlar ile Outlook bildirimleri için birtakım seçenekler yer alır.

Eğer masaüstü Outlook e-posta uyarısı almak istiyorsanız ilgili kutuların işaretli olduğundan emin olmak gerekiyor. Bu bildirimleri durdurmayı düşünüyorsanız ilgili işaretleri kaldırmak kâfi olmaktadır. Lakin bu farklılıkları yaptıktan sonra Outlook sistemini yine başlatmanız gerekebilir. Sonrasında kendinize bir test e-postası göndererek süreci denetleyebilirsiniz.

Outlook Bildirimleri Çalışmıyor

Bazı kullanıcılar Outlook sisteminin çalışmamasından yana şikâyet edebilirler. Bu türlü durumlarda bireylerin birinci olarak sessiz saatleri etkinleştirmediklerinden emin olmaları gerekir. Sessiz bir devir yanlış işaretlenmiş ise bildirimler çalışmıyor olabilir. Sessiz saatler bulunarak fonksiyonun devre dışı bırakılması gerekir.

Daha sonra ise tüm adımları tekrar uygulamak gerekir. Sistemi yine başlatarak bildirimleri aktifleştirmek gerekir. Sorunun devam etmesi halinde yeni bir Outlook hesabı oluşturmak da bir tahlil yoludur.

Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu