Mail Giriş

Outlook Otomatik Mail Çeviri Nasıl Yapılır?

Outlook Otomatik Mail Çeviri Nasıl Yapılır?
Outlook Otomatik Mail Çeviri Nasıl Yapılır?

Outlook otomatik mail çeviri nasıl yapılır? Sorusuna cevap bulan kullanıcılar her türlü yabancı mail içeriğini saniyeler içerisinde istediği lisana çevirebilir ve kolaylıkla içerik hakkında bilgi sahibi olabilir. Türkçe olarak kullandığınız mail adresinize gelen mail içerikleri istenilen birçok farklı lisanda görüntülenebilir. Kolay birkaç adım ile istediğiniz mail içeriğini istediğiniz lisana çevirerek okuyabilirsiniz. Dilerseniz tek bir mailde yapabileceğiniz bu süreci daima hale getirebilir ve mail içeriğinin otomatik olarak çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Outlook Mail Çeviri Özelliği Nasıl Faal Edilir?

Outlook mail çeviri özelliği hem işletmeler hem de kuruluşlar için epey değerli özellikler ortasında yer alır. Yapacağınız kolay birkaç ayar ile maili basitçe yönlendirebilir ve gelen maillerin farklı lisanlara çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Outlook mail çeviri özelliğini etkin etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • Outlook hesabınızı açın.
 • Çeviri yapılmasını istediğiniz mail içeriğini tıklayın.
 • Mail içeriğinin üst kısmında yer alan üç nokta kısmını tıklayın ve Seçenekler kısmını açın.
 • Açılan menüden Mesaj Sürece seçeneklerini tıklayın.
 • Çeviri alanına ilerleyin.
 • İçeriği Çevir seçimini yapın.
 • Çevirmek istediğiniz lisan seçimini yapın.
 • İşlemi Tamam butonuna basarak tamamlayın ve ekranı kapatın.

Yukarıdaki adımlar ile istenilen mail içeriğini kolay formda istediğiniz lisana çevirebilirsiniz. Birden fazla mail için tıpkı süreci uygulayabilir ve maili birden fazla lisana çevirerek kolay kolay görüntüleyebilirsiniz.

Outlook Otomatik Olarak Mail Çeviri Özelliğini Faal Etme

Kullandığınız Outlook hesabınızda yer alan mailleri üstteki adımlar ile istediğiniz lisana manuel olarak çevirebilirsiniz. Outlook otomatik mail çeviri yapabilmek için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

 • Outlook hesabınızı açın.
 • Mail menülerini gözden geçirin ve “E-Posta” klasörünü açın.
 • E-posta klasöründe yer alan “İleti Sürece Seçenekleri” butonuna tıklayın.
 • Açılan ekranda “Çeviri” yazılı alana ilerleyin.
 • Çeviri ekranından “Her Vakit Çevir” seçimini etkin edin.
 • Ayarlarınızı kaydedin.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde otomatik olarak bütün gelen mailinizi çevirebilir ve zahmetsizce farklı lisanlar üzerinden görüntüleme yapabilirsiniz. İstediğiniz vakit tekrar çeviri ayarlarını değiştirerek Outlook kullanımınızı eski standartlarına geri çevirebilirsiniz.

Outlook Uygulamasında Otomatik Çeviri Lisanları Hangileri?

Outlook uygulaması içerisinde yer alan çeviri lisanları birçok farkı lisanda mail görüntüleme sürecini faal edebilmenizi sağlar. Ancak kullandığınız Outlook sürümüne bağlı olarak size sunulan lisan seçenekleri kısıtlı olabilir. Birinci etapta gereksiniminiz olan lisan seçeneği Outlook içerisinde yer almıyorsa bu durumda farklı sürümler kullanarak ya da uygulamayı güncelleyerek daha farklı lisan seçeneklerinin Outlook sistemine dâhil olmasını sağlayabilirsiniz.

Outlook otomatik mail çeviri yaparken daha fazla lisan seçeneğine sahip olabilmek için farklı eklentilerden yardım almayı da tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz rastgele bir eklentiyi indirdikten sonra Outlook içerisinde faal ettiğinizde daha fazla lisanın kullanıma sunulacağınızı görebilirsiniz. Çeviri için tercih ettiğiniz eklentiyi sildiğiniz anda sunulan lisan seçenekleri de ortadan kalkacaktır.

Outlook Otomatik Mail Çeviri Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu