Mail Giriş

Proismek Giriş

Türkiye’de eğitim ve marifet kazandırma konusunda öncü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan İsmek, birçok kişinin hayatında kıymetli bir dönemeç olmuştur. İsmek nedir ve İsmek giriş nasıl yapılır soruları, birçok kişinin bu eğitim merkezine katılmak istemesine neden olmaktadır. Proismek giriş için aşağıdaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

ProIsmek Login Ekranı

https://pro.ismek.istanbul/

proismek login giriş

  1. Yukarıdaki temastan giriş adresine gidin.
  2. Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  3. Açılan sayfada İBB Portal yahut İstanbul Senin kullanıcı isminizi ve şifrenizi girin.
  4. Giriş butonuna tıklayın.

İsmek Kayıt Nasıl Yapılır

Proismek kayıt yapmak epeyce kolaydır ve bu süreci adım adım ele alabiliriz.

1. İsmek Resmi Websitesini Ziyaret Edin İsmek’e müracaat yapmak için birinci adım, resmi İsmek websitesini ziyaret etmektir. https://enstitukayit.ibb.istanbul/

2. Kursları İnceleyin Websitesinde, sunulan çeşitli kursları inceleyebilir ve ilgi alanınıza uygun olanları seçebilirsiniz. Her kursun ayrıntılı bir açıklaması ve programı bulunmaktadır.

3. Müracaat İçin Gerekli Dokümanları Hazırlayın Seçtiğiniz kursa müracaatta bulunmadan evvel, istenilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu dokümanlar çoklukla kimlik fotokopisi, diploma yahut öğrenci dokümanı üzere temel evraklardan oluşur.

4. Online Müracaat Formunu Doldurun Hazırladığınız dokümanlarla birlikte online müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir. Müracaat formunda şahsî bilgileriniz, bağlantı bilgileriniz ve eğitim geçmişinize dair bilgiler bulunmaktadır.

5. Müracaatınızı Tamamlayın Online formu doldurduktan sonra, müracaatınızı tamamlamak için gerekli adımları takip ederek müracaatınızı gönderebilirsiniz.

Eğitime müracaat yaptıktan sonra:

  1. Başvurunuz incelendikten sonra size SMS yahut e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.
  2. Başvurunuz kabul edilirse, eğitime kayıt yaptırmak için gerekli dokümanları tamamlamanız ve kayıt fiyatını yatırmanız gerekmektedir.

Eğitime kayıt yaptırdıktan sonra:

  1. Eğitimin başlama tarihini takip edin.
  2. Eğitime başlayabilmek için eğitim merkezine giderek kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
  3. Eğitim mühletince eğitim merkezindeki derslere tertipli olarak katılmalısınız.
  4. Eğitimi muvaffakiyetle tamamladığınız takdirde, size sertifika verilecektir.

İsmek’in Emeli Nedir

İsmek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın kısaltmasıdır. 1996 yılında kurulan İsmek, yetişkinlere yönelik sanat ve meslek eğitimi veren bir kurumdur.

Amacı, insanların genel eğitim muhtaçlıklarını karşılamak, mesleksel maharetlerini geliştirmek, onları yalnızca pasif tüketici olmaktan çıkarıp faal üretici kılmak ve iş gücü piyasasının talep ettiği nitelikli iş gücünü karşılayacak elemanların yetiştirilmesidir.

Verilen eğitimler, sanat ve meslek alanlarında geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Sanat alanında; fotoğraf, müzik, dans, tiyatro, sinema, fotoğrafçılık, el sanatları üzere eğitimler verilmektedir. Meslek alanında ise; bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi, gastronomi, moda tasarımı, muhasebe, finans, idare üzere eğitimler verilmektedir.

Verilen eğitimler, fiyatsız yahut çok düşük fiyatlı olarak sunulmaktadır. Eğitimler, İstanbul’un her yerinde bulunan İsmek kurs merkezlerinde verilmektedir.

Proismek, Türkiye’de meslek edinmek isteyen bireyler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. İsmek nedir, proismek giriş nasıl yapılır sorularına bu makalede ayrıntılı bir halde karşılık verildi. Siz de mesleğinize yeni bir istikamet vermek ve farklı bir meslek alanında maharetlerinizi geliştirmek istiyorsanız, İsmek’in sunduğu varlıklı kurs programlarına göz atabilirsiniz.

İçindekiler

Toggle

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu