Mail Giriş

Gmail’de Gelen Mail Sahibinin İletişim Bilgileri Nereden Bulunur?

Gmail'de Gelen Mail Sahibinin İletişim Bilgileri Nereden Bulunur?
Gmail’de Gelen Mail Sahibinin Bağlantı Bilgileri Nereden Bulunur?

Gelen e-mailin sahibinin irtibat bilgilerini bulmak genel de fazla kolay olmamakta ve kapalılık kurallarından ötürü bilgilere erişmek hayli sonludur. Kimi durumlarda bağlantı bilgilerine erişebilmenin yolları şöyledir:

 • E-Mail İmzası
 • Gönderim yapanın e-mail imzasında irtibat bilgileri bulunabilir. Kişi profesyonel e-mail imzası kullanıyorsa, isim, firma bilgileri, telefon no ya da başka bağlantı ayrıntıları bu kısımda yer alır.
 • E-Mail Başlığı ve Metni
  E-Mail başlığı ya da içeriği, gönderim yapanın bağlantı bilgilerini kapsayabilir. Kimi şahıslar e-mail içeriğinde irtibat bilgilerini de paylaşabilmektedir.
 • Gönderim Yapanın E-Mail Adresi
 • Gönderim yapanın e-mail adresi kimi vakitlerde kişinin ismini kapsayabilir. Bu bilgi kesin ve emniyetli olarak irtibat bilgisi sağlamamaktadır.
 • Google Contacts
 • Kişi Google Contacts kullanıyorsa ve bu kişi bireyler listesindeyse, irtibat bilgilerini orada bulabilirsiniz.

E-Mail saklılığı ve güvenliği sebebiyle, Gmail ve öteki e-mail servis sağlayıcıları, kullanıcıların müsaadesi olmadan irtibat bilgilerini paylaşmamaktadırlar. İrtibat kurabilme hedefi yoksa, genel de karşılıklı olarak paylaşılan bağlantı bilgilerinin kullanımı uygun olacaktır.

Mailin Kimden Geldiğini Öğrenebilmek İçin Gmail’de Hangi Adımları İzlenmelidir?

Gmail’de bir e-mailin gönderimini yapanı öğrenmek isterseniz, şu evreleri takip edebilirsiniz: Gelen kutusundaki e-mailin seçilmesi ve Gmail hesabına giriş sağlanmalıdır. Gelen kutusuna gitmeli ve öğrenmek istenilen e-mail seçilmelidir. Gönderenin görüntülemesi seçeneğine gitmek için ok tuşları kullanılmalı e-mailin sağ üst kısmında bulunan ok tuşlarını kullanıp, gönderen bilgisini kolay kolay görebilirsiniz.

Gönderen bilgisinin denetimi sağlanmalı gönderen bilgisine tıklandığında, e-maili gönderenin ismi ve e-mail adresi karşınızda bulunacaktır. Ayrıntılı bilgilerin görüntülenmesi
daha çok bilgiye ihtiyaç varsa, gönderen kişinin tıklanmasından sonra karşınıza çıkan pencerede ayrıntılı bilgiler üzere seçeneklere tıklanıp fazla bilgiye basitçe erişim sağlayabilirsiniz. Başka seçenekler
e-mail gönderen bireyle ilgili daha çok bilgiye muhtaçlık varsa, Gmail’in arama kısmına gönderen kişinin ismini ya da e-mail adresini yazıp başka irtibat bilgilerinin denetimini çarçabuk gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu etapların takibini sağlayarak, Gmail’den gelen e-maili gönderen kişiyi çarçabuk bir formda öğrenebilirsiniz.

Gmail’de Gelen Mailde Gönderenin Bilgileri Nasıl Görüntülenir?

Gmail’de gelen e-mailin gönderimi bilgilerini görüntüleyebilmek için çok kolay bir süreçtir. Etaplar şöyledir:

 • Gelen Kutusuna Gidilmeli
  Gmail hesabına giriş sağlanmalıdır. Ana sayfada gelen kutusuna giriş yaparak gelen e-maillerinize ulaşım sağlayın.

 • E-Maili Seçmeli
  Gönderim yapan bilgileri görmek istediğiniz e-maili seçmelisiniz. E-maile tıklamanız yetecektir.

 • Gönderim Bilgilerini Göster-Gizle
  E-Mailin sağ üst kısmında, gönderen isimli kısmın yanında bulunan ok simgesine tıklanmalıdır. Simge genel de bir ok içermektedir. Tıklandığında, gönderim yapanların bilgileri genişleyerek görüntülenecek.

 • Gönderim Bilgilerinin İncelenmesi
  Gönderimi yapılan bilgileri, isim, mail adresi ve öbür bilgiler ile birlikte genişletilmiş ekranda görünecek. Gönderim yapan kişinin bilgileri kâfi değilse ya da kuşkulu e-mail ile karşılaşıldıysa, dikkat edilmeli ve gerektiği vakit spam olarak işaretlenmelidir.

Gmail’de Gelen Mail Sahibinin Bağlantı Bilgileri Nereden Bulunur? makalemizin sonuna geldik. Gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Tahlili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu