Mail Giriş

Hotmail Hesabının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Hotmail kime ilişkin öğrenme genellikle şahsî zımnilik ve güvenlikle ilgili hassas bir husustur. Öteki bir kişinin hesabına müsaadesiz olarak erişmeye çalışmak yasa dışıdır ve etik dışıdır. Aşağıdaki adımları deneyerek Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğrenme ulaşabilirsiniz.

Hotmail Kime İlişkin Öğrenme

Bir Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğrenmenin kesin bir yolu yoktur. Microsoft, ferdî bilgilerin korunması siyaseti gereği, kullanıcıların hesap bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmaz. Lakin, kimi usuller kullanarak hesabın kime ilişkin olabileceğini kestirim edebilirsiniz.

İPUCU: Bir Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğrenmek için, hesabın sahibiyle bağlantıya geçmeyi de deneyebilirsiniz. Örneğin, hesabınızı geri almak için Microsoft’a bir talep gönderebilir yahut hesabı kime ilişkin olduğunu öğrenmek için hesabınıza bir e-posta gönderebilirsiniz.

hotmail hesabı kimin

1 Hesap sahibiyle bağlantıya geçin.

Hesap sahibiyle direkt irtibata geçmek, bir Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğrenmenin en kesin yoludur. Bunu, e-posta yoluyla yahut toplumsal medya aracılığıyla yapabilirsiniz.

E-posta yoluyla bağlantıya geçmek için, hesabın e-posta adresini kullanarak bir e-posta gönderin. E-postada, hesabın kime ilişkin olduğunu öğrenmek istediğinizi belirtin. Hesap sahibi size geri dönerse, hesap sahibinin kim olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Sosyal medya aracılığıyla bağlantıya geçmek için, hesabın sosyal medya hesaplarını denetim edin. Hesabın toplumsal medya hesaplarında hesap sahibinin kim olduğunu gösteren bilgiler olabilir. Örneğin, hesap sahibinin toplumsal medya profilinde isminin, soyadının yahut fotoğrafının bulunması, hesap sahibinin kim olduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir.

2 Hesabın öbür kullanıcılarını bulun.

Hesabın öbür kullanıcılarını bulursanız, onlardan hesap sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunu, toplumsal medya aracılığıyla yahut ortak tanıdıklar aracılığıyla yapabilirsiniz.

Hesabın toplumsal medya hesaplarını denetim ederek, hesabın öbür kullanıcılarını bulabilirsiniz. Hesabın başka kullanıcılarıyla bağlantıya geçerek, hesap sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ortak tanıdıklarınız varsa, onlardan hesabın sahibini tanıyıp tanımadıklarını sorun. Ortak tanıdıklarınız, hesap sahibinin kim olduğunu size söyleyebilir.

3 Hesabın profil bilgilerini kullanın.

Hesabın profil bilgilerini kullanarak hesap sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Lakin, hesap sahibi profil bilgilerini kapalı tutmuşsa bu sistem işe yaramayacaktır.

Hesabın profil bilgilerine ulaşmak için, hesabın e-posta adresini kullanarak Outlook.com web sitesine yahut taşınabilir uygulamasına giriş yapın. Profil bilgilerini görüntülemek için, profil fotoğrafınıza tıklayın ve akabinde “Profil“i seçin. Bu süreç için Hotmail giriş yapmanız gerekmektedir.

Profil bilgilerinde, hesap sahibinin ismi, soyadı, doğum tarihi, cinsiyeti ve öbür ferdî bilgilerini bulabilirsiniz. Bu bilgiler, hesap sahibinin kim olduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir.

4 Hesabın kullandığı öbür hizmetleri denetim edin

Hesabın sahibi, Hotmail hesabının yanı sıra başka Microsoft hizmetlerini de kullanmış olabilir. Örneğin, hesap sahibinin Xbox Live, Skype yahut OneDrive hesapları varsa, bu hesapların profillerini denetim ederek hesap sahibi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5 Üçüncü taraf hizmetleri kullanın.

Üçüncü taraf hizmetleri kullanarak hesap sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu hizmetler, hesap sahibinin e-posta adresini kullanarak hesap sahibinin ferdî bilgilerini bulmaya çalışır. Lakin, bu hizmetlerin çoğu sağlam değildir ve yanlış bilgiler sağlayabilir.

Üçüncü taraf hizmetleri kullanmak için, internette arama yapın. “Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğren” üzere arama tabirlerini kullanarak, bu hizmetleri bulabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi bu şekil siteler ile paylaşmayınız.

6 Türel yollardan yardım alın.

Hesap sahibinin kim olduğunu öğrenmenin en kesin yolu, hukuksal yollardan yardım almaktır. Bunun için, bir avukata başvurabilirsiniz.

Avukatınız, hesap sahibinin kim olduğunu öğrenmenize yardımcı olmak için gerekli süreçleri yapacaktır.

Hotmail hesabının kime ilişkin olduğunu öğrenme, hesap güvenliğinizi sağlamak ismine değerlidir. Yüksek güvenlik tedbirleri alarak, hesabınızın sizin denetiminizde olduğundan emin olabilirsiniz. Unutulmaması gereken en kıymetli şey, güvenliğinizi daima olarak güçlendirmektir. Hotmail hesabım çalındı, Hotmail hesabınız kilitlendi üzere problemler yaşıyorsanız birebir başlıklı içeriklerimizi okuyabilirsiniz.

İçindekiler

Toggle

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu