Mail Giriş

Çevrimdışı Gmail Nasıl Kullanılır?

Gmail çevrimdışı özelliğini aktif hale getirdiğiniz vakit bilgiler PC’de depolanacaktır. İnternet olmadığında e-mail hazırlamanıza, değişiklik sağlamanıza imkân sağlar. Gönder’e tıkladığınızda e-mailiniz internet olmadığında anında gönderilmez lakin e-mail gönderim talimatını verirsiniz. PC’ye internet teması kurulduğu vakit çevrimdışı durumdayken gönderilecek e-mail otomatik bir halde gönderilecektir. Çevrimdışı kullanım, internet olmadığı vakit dahi e-maillere erişim sağlamanın kolay yoludur. Çevrimdışı modunu kullanabilmenin değerli adımları şöyledir:

 • Gmail Offline Eklentisini indirin
  Öncelikle Google Chrome tarayıcısı açılmalıdır. Sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklanmalı ve Uygulamalar ya da Uzantılar kısmına giriş sağlanmalıdır. Sol taraftar yer alan menü kısmından Web Mağazası seçilmeli ve arama kısmına Gmail Offline yazarak aratılmalıdır. Gmail Offline eklentisi bulunmalı ve Ekle kısmına tıklayıp indirilip, yüklenmelidir.
 • Gmail Offline Modunu Faal Hale Getirin
  Google Chrome tarayıcısı üzerinden, sağ üstte yer alan uygulamadan Gmail Offline açılmalıdır. Açılan pencereden Gmail Offline modu aktif hale getirilmesi için Devam et düğmesine tıklanmalıdır. Gereken müsaadelerin verilmesi için ekranda yer alan talimatlar takip edilmelidir.
 • E-Postalara Erişim Gerçekleştirin
  Çevrimdışı moddan Gmail kullanılabilir. Çevrimdışı mod ile gelen kutusu, gönderiler ve öteki klasörler ile etkileşim sağlanabilir. E-mailleri okuyabilir, cevaplandırabilir ve yeni mailleri yazarak gönderim sağlayabilirsiniz.
 • Senkronizasyon Ayarlamaları Yapılmalı
  Çevrimdışı mod anında değişiklikler yapıldığında, çevrimiçi olunduğunda değişikliklerin senkronizesi için ayarlar denetim edilmelidir. Çevrimiçi anında, e-mailler otomatik bir halde yeni hale gelecek ve değişiklikler Google hesabınıza senkronizasyonu sağlanacaktır.

Yeni Gmail Moduna Geçilmeli

Çevrimdışı modunun aktif hale getirilebilmesi için birinci olarak Gmail’in yeni sürümünün kullanılması gerekmektedir. Bu durumda geçiş yapmış olursunuz. İnternet yokken e-mail kullanma imkânı sağlamaz, ayrıyeten birçok eklenti ve yine tasarlanan görünüme sahiptir. Eklerin gösterilmesi ve e-mailin kendisini açmadan bunların indirilmesini gerçekleştiren yeni çevrimiçi ön izleme kısmı bulunur. Gelen kutusundaki mesajları cevaplamanızı hatırlatan Nudge özelliği ve müsaade sağlayan bâtın mod alıcıların mesajlarını iletmesi, kopya etmesi, indirmesi ya da yazdırması için seçeneğinin kaldırılması üzere özellikler bulunur.

Gmail’de Çevrimdışı Modun Etkinleştirilmesi

Sağ üst kısımda yer alan menüden ayarlar simgesine bir kez tıklanmalı ve sonrasında açılır menüden ayarlar seçilmelidir. Ayarlara birinci girildiği vakit üst sekme kısmından Genel kısım sekmesi görüntülenecektir. Çevrimdışı sekmesine tıklanmalı ve menü birinci açıldığı vakit faal hale gelmemiş, Çevrimdışı posta etkinleştir seçeneği olacaktır. Aktifleştirildiği vakit öbür seçenekler de faal hale gelecektir. Seçenekler okunarak kendinize nazaran seçenekleri de ayarlayabilirsiniz.

Google hesabından çıkış gerçekleştirildikten sonra yapılacak faaliyet seçilmelidir. Birinci seçenek ile kendi PC’nizi kullanıyorsanız bu sizin için değerli bir seçenek olacaktır. Farklı PC’den giriş oluyorsa ikinci seçenek çok daha ülkü olacak. Açıklamaları dikkatlice okuduğunuzda kendinize nazaran olan kullanımın tercihini yapacaksınız. Tüm bu kurallara uyarak Gmail’de çevrimdışı modun aktifleştirilmesi yapabilirsiniz.

Çevrimdışı Gmail Nasıl Kullanılır? makalemizin sonuna geldik. Gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Tahlili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu