Giriş

işkur e devlet giriş

İŞKUR, Türkiye İş Kurumu’nun kısaltmasıdır. Türkiye İş Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti Toplumsal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak faaliyet gösteren ve işgücü piyasasını düzenlemek, istihdamı artırmak, iş arayanlar ile patronlar ortasında eşleştirme yapmak ve işgücü piyasasında verimliliği artırmak üzere fonksiyonlara sahip bir kamu kurumudur.

İŞKUR’un temel emeli iş arayanlarla patronları bir ortaya getirerek istihdamı desteklemek ve işsizliği azaltmaktır. İŞKUR, iş arayanların iş bulmasına yardımcı olmanın yanı sıra patronların de işgücü sağlamasına yardımcı oluyor. İşkur e devlet giriş sistemine kolay kolay giriş yapabilirsiniz.

İŞKUR’un sunduğu hizmetler şunlardır:

1. İş Teklifleri: İŞKUR, iş arayanlara yönelik çeşitli dal ve konumlarda iş ilanları yayınlamaktadır. İş arayanlar bu ilanlara başvurabilirler.

2. Mesleksel eğitim:

İŞKUR mesleksel eğitimler düzenleyerek şahısların meslek edinmelerine ve marifetlerini geliştirmelerine dayanak olmaktadır.

3. İstihdam Projeleri: İŞKUR, istihdamı desteklemek gayesiyle çeşitli projeler yürütmekte ve patronlara teşvikler sunmaktadır.

4. Danışmanlık Hizmetleri: İŞKUR şahıslara meslek planlama ve iş arama süreçlerinde dayanak sağlamaktadır. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden iş arama, iş isteme ve öteki hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıyeten İŞKUR’un bölge müdürlükleri ve hizmet noktaları da fiziki hizmet vermektedir. İŞKUR, iş arayanlarla patronları bir ortaya getirerek istihdamın artmasına katkı sağlayan kıymetli bir kurumdur.

İŞKUR’a e-Devlet üzerinden erişmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle tarayıcınızı açarak “www.turkiye.gov.tr” adresini ziyaret ederek e-Devlet Kapısı’nın resmi web sitesine gidiniz.

2. e-Devlet sistemine “TC Kimlik Numarası” ve ”e-Devlet Şifresi” yahut ”Cep İmzası” üzere kimlik doğrulama formüllerinden birini kullanarak giriş yapın.

3. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “İŞKUR e devlet giriş” yazarak İŞKUR hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

4. İŞKUR e devlet giriş’in sunduğu hizmetlere ulaşmak için ilgili uygulama üzerinden gerekli alanları doldurabilir yahut mevcut hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İŞKUR’a e-devlet üzerinden ulaşarak iş arama, iş başvurusu, iş teklifi üzere birçok süreci gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi vatandaşların resmi kurumlara erişimini kolaylaştıran ve çeşitli kamu hizmetlerine erişim sağlayan bir platformdur.


İŞKUR üzerinden çalışan iş arayan olarak iş aramak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle İŞKUR’un resmi internet sitesine gidiniz.

2. Ana sayfanın “İş Arayanlar” yahut ”İş Arayanlar İçin” üzere bir kısmını tıklayın.

3. İş arama yahut iş teklifleri kısmı görünecektir. Bir iş arama motoru çoklukla arayabileceğiniz kriterlere sahip olacaktır.

4. Arama motorunu kullanarak aradığınız kent, meslek, bölüm ve iş tipi üzere kriterlere nazaran filtreleme yapın.

5. Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz iş ilanlarına göz atın ve başvurmak istediğiniz iş ilanını seçin.

6. Başvurmak istediğiniz işe tıkladığınızda çoklukla başvurabileceğiniz bir form karşınıza çıkar. Bu formu doldurarak talebinizi tamamlayabilirsiniz.

7. Reklamverenin müsaade vermesi halinde patron sizinle bağlantıya geçecektir. Reklamveren sizinle irtibata geçmese bile periyodik olarak tekrar denetim etmeniz faydalı olacaktır.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu