Mail Giriş

Mail.com Bulut Depolama Nedir? Hangi Aşamalarda Kullanılır?

Mail.com Bulut Depolama Nedir? Hangi Aşamalarda Kullanılır?
Mail.com Bulut Depolama Nedir? Hangi Basamaklarda Kullanılır?

Mail.com bulut depolama kullanıcılara sunulan en değerli avantajlardan biridir. Kullanıcılar bulut depolarını kullanarak daha inançlı bir ortamda daha güzel standartlarda bilgi saklama imkanına sahip olabilirler. Lakin öncesinde bulut depolama sürecinin ne manaya geldiğini bilmek değer taşımaktadır. Bulut depolama süreci Mail.com tarafından sunulan hizmetlerden biridir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen şahıslara birçok ayrıcalık bir ortada sunulmaktadır.

Önemli özellikleri olan Mail.com bulut depolama hizmeti öncelikle birçok formatta evrak yüklemenize imkan tanımaktadır. Şahsileştirilmiş klasörler yanında çevrimiçi inançlı depolama imkânı da sunmaktadır. Bundan ötürü son derece avantajlı bir uygulama ve özellik olduğundan bahsetmek mümkün olmaktadır.

Depolama süreçleri kolay evrak paylaşımı üzere birçok avantajı da beraberinde sunmaktadır. Büsbütün inançlı bir sistem olduğundan kurumsal kullanıcılar açısından da büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Birçok farklı formatta evrakın yüklenmesine imkân tanımaktadır.

Mail.com Bulut Depolama Ne İşe Fayda?

Mail.com bulut depolama hizmetinden yararlanmak için bireylerin birinci olarak hesaplarını kullanıcı ismi ve şifre kullanarak açmaları gerekiyor. Bu hizmetten birçok halde yararlanabilmek mümkün olmaktadır. Verilen hizmetin ayrıntıları hakkında da şunlardan bahsetmek mümkün olabilmektedir:

 • Yükseltme seçeneği sayesinde bulut ortamında 2 GB fiyatsız depolama alanı sunulmaktadır.
 • Kişiselleştirilmiş klasörler yaratabilme imkânı bulunmaktadır.
 • İnternet teması olan her yerde bulut depolama imkanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Birçok farklı formatta belge yüklemenize imkan tanıyan bir sistemdir.
 • Kolay bir formda evrak paylaşımından yararlanmak mümkün olmaktadır.
 • Güvenli çevrimiçi depolama imkanları sunmaktadır.

Bu avantajları sayesinde kurumsal ve ferdî mail kullanımında epeyce değerli bir yere sahiptir. Çabucak her kullanıcı için bulut depolama değerli ayrıcalıklar sunmaktadır. Bilhassa evrak ve bilgilerin inançlı bir formda saklanmasında değerli bir yere sahiptir. İnançlı, yüksek kaliteli bir depolama avantajı sunmaktadır.

Mail.com Bulut Nasıl Kullanılır?

Mail.com bulut depolama kullanabilmek için belirli adımları bilmeniz değerlidir. Bulut, e-posta hesabında bulunan standart çevrim içi bir depolama özelliği olarak tanımlanabilir. Bu tanımlamaya nazaran şu halde kullanabilirsiniz:

 • Öncelikle oturum açmanız gerekiyor.
 • Oturum açtıktan sonra da organizasyonel araçlar kısmını tıklamalısınız.
 • Bulutu kullanmaya başlamak için birinci olarak bulut kısmına tıklamalısınız.
 • Dosyaları bilgisayarın sabit diskinden aktarmanız gerekiyor.
 • Bunun için de yükle kısmına tıklamanız gerekir.
 • Daha kolay biçimde ise evrakları bilgisayarın belge yöneticisi kullanarak buluta sürüklemek kâfi olur.
 • E-posta eklerini kaydetmek için de ekleri seçmeli ve kaydet kısmını tıklamalısınız.

Mail.com tarafından sunulan bulut depolama hizmetinden mobilden de yararlanmak mümkündür. Hem iOS hem de Android kullanıcıları rahatlıkla yararlanabilme talihine sahiptirler. Buluta kaydedilen tüm evraklara bu aygıtlarınız üzerinden erişmek mümkündür. Tıpkı vakitte bulut sistemi üzerinden dilediğiniz üzere evrak oluşturabilir ve bunları da yönetebilirsiniz. Birebir vakitte seçilen fotoğraflara direkt doğruya akıllı telefonlar üzerinden erişmek de mümkün olabilmektedir. Birçok belge ve data bulut üzerinde depolanabilmektedir.

Mail.com Bulut Depolama Nedir? Hangi Evrelerde Kullanılır? makalemizin sonuna geldik. Mail com hakkında daha fazla makale için Mail.com Spam Filtresi Nedir? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu