Mail Giriş

Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?

Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?
Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?

Yahoo ilgi alanı kategorileri bireylerin ilgi duyduğu çeşitli alanlardaki en aktüel bilgileri Yahoo aracılığı ile alabildiği bir hizmet çeşididir. Son yılların en çok tercih edilen mail servislerinden biri olan Yahoo şahıslara mail alma ve gönderme hizmeti dışında da birçok farklı hizmeti bir ortada sunar. Hem takvim hem de şahısları profesyonel seviyede yönetmenize imkan tanıyan Yahoo mail servisi bilhassa ilgi alanı düzenleme konusunda da sizlere çeşitli fırsatlar sunar.

Birçok farklı kategoride düzenlenebilen ilgi alanları sayesinde profesyonel hizmet alabilir ve mail tecrübenizi daha yüksek yaşayabilirsiniz. Yahu ilgi alanı kategorilerin nedir sorusu bu bağlamda üyelerin en çok merak ettiği mevzulardan biridir. Bu hizmet sayesinde ilgi duyduğunuz alanları düzenleyerek yalnızca belirlemiş olduğunuz kategorilerdeki en şimdiki bilgileri daha kolay bir halde edinebilirsiniz.

Özellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği bilgiler içerisinde eğitimden sıhhate kadar birçok ayrıntı bulunabilmektedir. Her türlü bilgi kapsamında sizlere güncelleye ehemmiyet vererek bilgi sunulması yahoo.com’un en değerli özellikleri ortasında yer almaktadır. Fakat bu kategorileri düzenlemek ve ayrıntılı bilgi edinebilmek için kesinlikle Yahoo üyesi olmanız ve isminize açılmış bir mail adresi bulunmalıdır.

Yahoo İlgi Alanları İçerisinde Neler Bulunur?

Yahoo üyelerine birçok farklı açıdan değerli hizmetler veren platformlar ortasında yer alır. Son derece kaliteli ve profesyonel hizmetleri ile öne çıkan platform bilhassa muteber birçok farklı hizmeti bir ortada sunmaya çalışır. Yahu kullanıcıları mail adreslerine daha kapsamlı ve profesyonel kullanabilmek için ekstra verilen hizmetlerden yararlanabilirler. Bu hizmetlerden birisi Yahoo ilgi alanı kategorileri olmaktadır. Bu kategoriler ortasında bilhassa şunları saymak mümkündür:

 • Finans: Tüm borsa, pay senetleri, ekonomik tahliller üzere bilgilerin paylaşıldığı kategorilerdendir.
 • Güncel Haber ve Siyaset: Siyasi gelişmeler, dünya olayları ve şimdiki haberlerin yer aldığı kategorilerdendir.
 • Spor: Maç sonuçları, atlet performansı ve spor haberlerine dair her şey.
 • Yaşam Usulü: Ferdî bakım, seyahat, yemek tanımları, hoşluk vb
 • Teknoloji: Teknoloji dünyasına dair son gelişmeler
 • Sağlık: Tıbbi bilgiler, ömür arzındaki teklifler, sıhhat haberleri…
 • Bilim: Uzay haberleri, etraf bahisleri ve bilimsel gelişmelerin tamamı
 • Oyunlar: Online oyun dünyasına dair çok merak edilen tüm detaylar
 • Eğitim: Eğitim teknolojileri başta olmak üzere tüm eğitim haberleri

Gibi birçok kıymetli kategoride bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgiler şahısların özel ilgi alanlarına uygun olacak biçimde sunulmaktadır. İlgi duyulan alan ile ilgili olarak istenilen kategoriler seçilerek bu kategoride bilgi paylaşımı her formda sağlanmaktadır.

Yahoo’da İlgi Alanı Kategorilerini Nasıl Yönetebilirim?

Yahoo ilgi alanı kategorileri yönetme konusunda belirli ayrıntıları dikkate almak gerekiyor. Öncelikle bu kategorilerin yönetilmesinde şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak Yahoo Ana Sayfası kısmını açmalısınız. Tarayıcı alanından Yahoo.com adresini yazarak ana sayfa kısmına girebilirsiniz.
 • Bu alanda bulunan Giriş Yap butonuna tıklamanız gerekiyor. Buradan kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Daha sonra ise ilgi alanları sayfasına gitmelisiniz. Sağ üst kısımda yer alan isim kısmına tıklayın. İlgi alanları kısmını açın.
 • Buradan ilgi alanları yönet kısmına girerek alanların yönetilme sayfasına girmeniz gerekmektedir.
 • Kategorileri düzenleme konusunda da ilgili alanları seçebilirsiniz. Özel olarak ilgi duyulan alanlar buradan belirlenebilir. İlgi duyulmayan alanları ise devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Daha sonra ise değişiklikleri kaydetmeniz gerekiyor. Değişiklikleri Kaydet kısmına tıklayarak kaydetme sürecini tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Yahoo ilgi alanları kategorileri kısmını rahatlıkla düzenlemeniz mümkün olmaktadır. Aktüel bilgileri alabilir ve ilgi duyulan hususlarda çok daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yahoo Plus Protect Konut ve Telefon Teknik Dayanağı Nedir? makalemizin sonuna geldik. Yahoo hakkında daha fazla makale için Yahoo Mail Hesabım Çalındı ! Nasıl Geri Alırım? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu