Mail Giriş

Masaüstü Otomatik Senkronize (SYNC) Etmek Hizmeti Sunan Mail Firmaları

Masaüstü Otomatik Senkronize (SYNC) Etmek Hizmeti Sunan Mail Firmaları
Masaüstü Otomatik Senkronize (SYNC) Etmek Hizmeti Sunan Mail Firmaları

Masaüstü otomatik senkronize etme hizmeti bulut tabanlı bir hizmet ile kullanıcıların masaüstünde bilgisayarlarında yer alan tüm ayar ve evraklarını tıpkı vakitte datalarını otomatik olarak senkronize ettikleri sistem olarak tanımlanabilir. Bu hizmetler sayesinde kullanıcılar farklı aygıtlar ortasında dengeli bir tecrübe yaşayarak daha sağlıklı mail kullanma imkânı bulabilirler.

Bulut depolama üzere hizmetleri sunan bu sistemler tıpkı vakitte otomatik senkronizasyon hizmeti de sunmaktadır. Birçok firma tarafından verilen bu hizmet çeşidinde kullanıcıların mail adreslerini daha dengeli biçimde kullanmaları amaçlanmaktadır. Birçok farklı hizmeti birçok özellik içermektedir.

Masaüstü Senkronize Etme Hizmeti Ne Özelliklere Sahiptir?

Masaüstü otomatik senkronize etme hizmeti birtakım özellikler içermektedir. Kullanıcılara daha güzel standartlarda hizmet vermeyi hedefleyen firmalar bilhassa profesyonelliğe ehemmiyet vermektedir. En değerli özellikleri ortasında ise şunlar sayılabilir:

 • Kullanıcılara bulut depolama hizmeti verilmektedir. Çeşitli aygıtlarda erişilebilir olmasını sağlamak ismine son derece değerli olan bir hizmet tipidir.
 • Kullanıcıların evraklarını ya da belli klasörleri otomatik olarak senkronize etmelerine imkan tanımaktadır. Bir aygıtta yapılan değişiklikler başka tüm kullanılan aygıtlara otomatik olarak yansımaktadır.
 • Bunların yanında kullanıcılara çoklu aygıt takviyesi sağlayan bir hizmet çeşididir. Kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarında, tablet ve telefonlarında tıpkı vakitte dizüstü bilgisayarlarında tüm bilgilere kolaylıkla erişebilme bahtına sahip olabilmektedirler.
 • Güvenlik de bu evrede son derece değerlidir. Tüm bilgiler şifrelenmiş bir formda iletilmektedir. Bu da kullanıcıların tüm dataları yüksek güvenlikli bir alanda tutulur.
 • Kullanıcılar birebir vakitte belirlenmiş bir belgenin evvelki sürümlerine erişmelerine ve gereken durumlarda yüklemelerine de imkan tanımaktadır.

Bu hizmetleri birçok mail firması vermektedir. Kullanıcılarına daha düzgün bir tecrübe sunmak isteyen firmalar her geçen gün daha geniş standartlarda hizmetler vermektedir.

En Kıymetli Masaüstü Otomatik Senkronize Etme Hizmeti Firmaları Hangileridir?

Masaüstü otomatik senkronize etme hizmeti veren firmalar ortasında birçok firmayı saymak mümkün olmaktadır. Günümüzde bu hizmetleri çeşitli mail firmalarından almak mümkün olabilmektedir. En değerlileri ve bilinenleri ise şunlardır:

 • Google/ Gmail

Gmail günümüzde en fazla kullanılan mail servisleri ortasında yer almaktadır. Bu firma kullanıcılarına hesaplarını otomatik olarak senkronize imkanını sunmaktadır. Birçok farklı aygıt ortasında e-posta, takvim ve şahıslar üzere bilgilerin senkronize edilerek kullanılmasına imkan tanımaktadır. Bilhassa kurumsal kullanıcılar açısından son derece değerli bir avantaj olduğunu söylemek mümkündür. Bireyler telefonlarından ya da tabletlerinden de senkronize edilen tüm bilgilere çarçabuk ulaşabilme imkanı bulabileceklerdir.

 • Outlook/ Microsoft

Dünya genelinde tahminen de en çok kullanılan mail servisleri ortasında yer almaktadır. Kullanıcılarına takvim, şahıslar, mail gönderme ve alma üzere birçok farklı kategoride hizmet sunan firmadır. Tıpkı vakitte masaüstü uygulaması ile web sürümü üzerinden e-posta üzere tüm hizmetleri senkronize etme bahtı sunulur. Outlook firmasının masaüstü sürümü Exchange ActiveSync protokolü kullanmaktadır. Bu da aygıtlar ortasındaki senkronizasyonu daha profesyonel bir halde gerçekleştirmenize imkan tanımaktadır.

 • Apple Mail/ iCloud

Apple Mail de geniş kullanıcı kitlesine sahip olan mail servisleri ortasında yer almaktadır. Takvim ve bireyleri otomatik bir halde senkronize etmenize imkan tanıyan bu mail servisi bilhassa Apple aygıtlarınız ortasında problemsiz bir formda çalışarak profesyonel mail kullanma imkanı sunmaktadır. Masaüstü otomatik senkronize etme hizmeti veren firmalar arasında hayli başarılı bir firma olduğunu söylemek mümkündür. Bundan ötürü birçok Apple kullanıcı profesyonel senkronizasyon hizmeti almaktadır.

 • Yahoo Mail

En çok tercih edilen mail servislerinden biridir. Mail gönderme ve alma yanında standart bireyler ve takvim üzere bahislerde da hizmet vermektedir. Aranılan mail firmalarından biri olduğu için de her geçen gün kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşanmaktadır. E-posta hesaplarını otomatik olarak senkronize etmenize imkan tanıyan Yahoo Mail, kullanıcılarının farklı e-posta hesaplarını ya da aygıtlar basitçe senkronize etmektedir. Böylelikle daha kolay formda bu hesaplara erişmek mümkün olmaktadır.

 • Exchange Server (Microsoft)

Microsoft Exchange bilhassa kurumsal firmalar için son derece değerli bir platformdur. İşbirliği ve e-posta platformu olarak tasarlanan bu sistem daha çok büyük ölçekli olan kuruluşlar için hizmet vermektedir. Bu sistemde tüm Exchange hesapları yanında takvim ve şahıslar, e-posta hesapları büsbütün otomatik olarak senkronize edilmektedir. Daima aktüeldir ve kullanıcılarına son derece profesyonel bir tecrübe sunmaktadır.

 • Google Drive

Google tarafından sunulan depolama hizmeti Google Drive tarafından da verilmektedir. Fotoğraf, evraklar ve daha birçok evrak bu sistem üzerinden rahatlıkla senkronize edilebilmektedir. Senkronize edilen belgelere da kolay bir formda tüm cihazlarınızdan erişim imkanı verilmektedir.

 • Dropbox

Dosyaları bulut tabanlı ortamda depolamak isteyen ve tıpkı vakitte bunlara farklı aygıtlardan erişmek isteyen şahıslar ortasında bir senkronizasyon ortamı yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde rahatlıkla tüm depolanan belgelere erişim de mümkün olmaktadır.

 • Box

Box iş odaklı olan bir depolama platformudur. Belgeleri hem paylaşmaya hem de farklı olan tüm aygıtlardan erişebilmek için senkronize etmenize imkan tanıyan bir sistemi vardır.

 • MEGA

Mega güçlü bir şifreleme tekniğine sahiptir. Belgeleri bulut üzerinden depolamanıza imkan tanıdığı üzere tıpkı vakitte farklı olan aygıtlarla da senkronize etmenize imkan tanımaktadır. Bu biçimde hem farklı aygıtlardan ulaşabilir hem de farklı platformlar için paylaşımlar yapabilirsiniz.

 • SpiderOak

SpiderOak masaüstü otomatik senkronize etme hizmeti sunan firmalar arasında yer almaktadır. Daha çok Zero Konwledge Privacy anlayışı ile bilinmektedir. Kullanıcı datalarını de şifreler ve inançlı biçimde senkronize etmenize imkan tanımaktadır. Profesyonel hizmet sunan firma senkronizasyon ile tüm belgelere farklı aygıtlardan erişim imkanları sunmaktadır.

 • SYNC.Com

Bu hizmet de tüm belgelerinizin en inançlı halde şifreli olarak belgelerinizi senkronize etmenize imkan tanımaktadır. Bu hizmetin de en büyük avantajı evraklara kolay erişim ve paylaşım imkanıdır.

Masaüstü Otomatik Senkronize (SYNC) Etmek Hizmeti Sunan Mail Firmaları makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu