Mail Giriş

Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Resim Yaptırın

Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Resim Yaptırın
Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın

Microsoft Designer birçok görsel içerik hazırlamada kullanıcılara yardımcı olan uygulamalardan biridir. Toplumsal medya içeriklerinden görseller hazırlamaya kadar birçok sürecin yapılmasında öne çıkar. Sunum hazırlama konusunda da kullanıcı dostu olan program birçok süreci kolaylıkla yapabilmenize imkân tanımaktadır. Bundan ötürü Microsoft Designer nasıl kullanılır soruları birçok kullanıcı tarafından kıymetli bir merak bahsidir.

Önemli sunumlarda sıklıkla kullanılan Microsoft Designer çeşitli dizaynların oluşturulmasında kullanıcılara hoş kolaylıklar sunar. Bu uygulama tarafından üretilen tüm içerikler birçok alanda kullanılabilmektedir. Designer dizaynlar konusunda hem kullanıcıların yaptığı dizaynlardan hem de DALL-E 2’den faydalanmaktadır.

Microsoft Yapay Zekâ Robotu

Son devirlerde birçok alanda yapay zekâ robotların kolaylıklarından ve avantajlarından yararlanılmaktadır. Yapay zekâ modellerinde ağır bir geliştirme sürecinin de olduğu söylenebilir. Bu çalışmalar sonucunda Designer üzere birçok aklanda kullanılabilecek yazılımlar ortaya çıkarılmaktadır. Hem toplumsal medya içerikleri için hem de hashtag ve metin için tekliflerde bulunabilen uygulamalar ortasında yer aldığı söylenebilir. Bunun yanında yapay zekâ tarafından desteklenen bu art planlar ile metin geçişleri animasyonlu görseller oluşturabilmenizde sizlere kıymetli katkılar sağlamaktadır.

Tasarım şirketinin açıklamalarına nazaran uygulamaya birebir vakitte düzenleme özelliklerinin getirileceği üzerinde de durulmaktadır. Bu uygulama sayesinde bir grafikte rastgele bir bölgeye makul bir objenin yerleştirilmesi mümkün olabilecek. Tıpkı vakitte sil ve art plan değiştir üzere seçenekler de tekrar kullanıcılar açısından değerli bir kolaylık olarak sunuluyor. Kullanıcılar grafiklerinde istemedikleri objeleri basitçe üzerini fırçalayarak görünümden çıkarma imkanı bulabilecek.

Microsoft Designer Yapay Zekâ ile Nasıl Fotoğraf Yapılır?

En çok merak edilen noktalardan biri ise Microsoft Designer yapay zekâ ile nasıl fotoğraf yapılır sorusunun cevabıdır. Kullanıcılar yapay zekâ kullanarak bir fotoğraf yapmak istediklerinde designer uygulamasının avantajlarından yararlanabilmektedir. Kullanımı konusunda ise genel olarak şunlardan bahsetmek mümkün olabilmektedir:

  • İlk adımda Microsoft Designer uygulamasına erişmeniz gerekiyor. Bunun için ekseriyetle çevrimiçi olabilen bir hesap gerekir. Web tabanlı bir araç olarak çalıştığından uygun aboneliğe ya da çevrimiçi erişime uygun olduğunuzdan emin olmalısınız.
  • Daha sonraki adımda birtakım araç ve şablonları incelemeniz gerekir. Kullanılabilir seçenekleri keşfetmeli ve hangi cins fotoğraf ya da tasarımı oluşturmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Grafik tasarım, afiş, toplumsal medya şovları üzere çeşitli alanlar sunulmaktadır.
  • Bir sonraki adımda ise şablon seçimi öne çıkar. Gereksinime en uygun olan şablonu seçmek gerekiyor. Bu şablonun birebir vakitte dizaynların en temel yapısını sağladığını da bilmeli ve buna nazaran seçim yapmalısınız.
  • Microsoft Designer yapay zekâ tabanlı bir uygulamadır ve fotoğrafları otomatik olarak özelleştirme imkanlarını sizlere sunar. Bunların yanında metin ve hal üzere tekliflerin sizlere sunulduğu da söylenebilir.
  • Şablon seçiminden sonra fotoğrafları özelleştirmek için birtakım araçları kullanmak gerekir. Fotoğraflara bu basamakta metin ekleyebilir ya da fotoğraf fonlarını değiştirebilirsiniz. Grafikler yerleştirmek ve daha birçok süreci yapabilme imkânı sunar.
  • Bunlardan sonra ise taslakları kaydetmek ve indirmek gerekir. Çalışmaları aygıtlara kaydetmeniz ve istenilen vakitlerde da düzenleme süreçlerine devam etmeniz gerekmektedir. Dizaynlar tamamlandıktan sonra yüksek kaliteli bir fotoğraf olarak indirmeniz mümkündür.

En son adımlarda da gereksinimler göz önünde bulundurularak ayarlar yapılmaktadır. Bu dizaynların boyutları ve çözünürlüğü yanında öteki özelliklerin de içerilmesi sağlanabilmektedir. Yapay zekâ tabanlı özelliklerle kullanıcılara kolay grafik tecrübesi sunan uygulamalardandır. Rastgele bir tasarım aracı öncesinde Designer uygulamasının avantajlarından yararlanmak mümkün olabilmektedir.

Microsoft Designer Fiyatlı mi?

Microsoft Designer ön izleme devri boyunca tüm kullanıcılara fiyatsız sunulacak bir uygulamadır. Lakin ilerleyen devirlerde bu mevzuda düzenlemeler yöneticiler tarafından açıklanacağı için net bilgi bulunmamaktadır. Microsoft Designer fiyatlı mi konusu kurumsal ve kişisel tüm kullanıcılar tarafından epey merak edilen ayrıntılar ortasındadır.

Ücretsiz Yapay Zekâ Görsel Oluşturma

Ücretsiz yapay zeka görsel oluşturma konusunda kullanıcılara birçok avantaj beraberinde sunulmaktadır. Her şeyden evvel fiyatsız olması en değerli yararlarından biridir. Bu da erişim açısından önemli bir kolaylık sunmaktadır. Düşük bir maliyeti vardır ve kullanımı son derece kolaydır.

Bunlara ek olarak süratli sonuçlar elde edilmesinde avantajları yüksektir. Herkes için uygun olan uygulamada düzenleme ve geri alma yetenekleri bulunması en değerli kolaylıklarından biridir. Şahısların yaratıcılığını destekleyerek çok daha güzel sonuçlar elde etmenize imkan tanır.

Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Fotoğraf Yaptırın makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu