Mail Giriş

Web Tapu Çalışmıyor

Türkiye Cumhuriyeti Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sunulan bir e-Devlet hizmetidir. Bu hizmet ile vatandaşlar, taşınmazlarına ait bilgilere, randevu alarak tapu süreçlerini gerçekleştirmeye ve tapu evraklarını görüntülemeye/indirmeye erişebilirler. Web Tapu, 2022 yılından beri faal olarak kullanılmaktadır. Fakat, 2023 yılı içerisinde sık sık çalışmıyor yahut ilişki meseleleri yaşanmaktadır. Bu durum, vatandaşlar tarafından büyük mağduriyetlere neden olmaktadır. Web tapu çalışmıyor, irtibat sorunu, erişim sorunu adım adım tahlil.

Web Tapu Neden Çalışmıyor

Son vakitlerde bir çok kullanıcı sitenin çalışmamasından şikayetçi durumdadır. Web Tapu giriş sayfasının çalışmamasının yahut irtibat sıkıntıları yaşanmasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerden kimileri şunlardır:

 • Teknik problemler: Sisteminin altyapısında yahut yazılımında meydana gelen teknik problemler, sistemin çalışmamasına yahut temas problemlerine neden olabilir.
 • Yüksek trafik: Sisteminin tıpkı anda çok fazla kullanıcı tarafından kullanılması, sistemin yavaşlamasına yahut çökmesine neden olabilir.
 • Sistemsel bakım: Belli aralıklarla sistemsel bakıma alınmaktadır. Bu bakımlar sırasında sistem süreksiz olarak kapatılabilir.

web tapu bağlantı zaman aşımı

Web Tapu Temas Vakit Aşımına Uğradı

Sistem sunucularında oluşan yavaşlık nedeniyle https://webtapu.tkgm.gov.tr/ sayfası açılmamaktadır. Bunun sonucunda ekrana bağlantı vakit aşımına uğradı iletisi gelir. Web Tapu temas sorunu, Web Tapu’ya erişilirken karşılaşılan bir kusurdur. Bu yanılgı, aşağıdaki nedenlerden ötürü meydana gelebilir:

 • İnternet teması sorunu: İnternet temasınız kopuk yahut yavaşsa, Web Tapu’ya erişemeyebilirsiniz.
 • Web Tapu’ya erişim engelli: Web Tapu’ya erişiminiz engellenmiş olabilir. Bu durumda, erişim mahzurunu kaldırmak için ilgili kuruma başvurmanız gerekir.
 • Web Tapu’da teknik sorun: Web Tapu sisteminde teknik bir sorun varsa, ilişki sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda, sorunun tahlili için teknik takımın müdahalesi gerekebilir.

Web Tapu Yurtdışında Açılmıyor

Web Tapu, Türkiye’de yaşayan vatandaşlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Lakin, yurtdışında yaşayan vatandaşlar tarafından Web Tapu’ya erişimde problemler yaşanmaktadır.

 1. İnternet irtibatınızı denetim edin. İnternet temasınız süratli ve emniyetli olduğundan emin olun.
 2. Erişim manilerini denetim edin. Ülkenizdeki e-Devlet hizmetlerine erişim mahzurunun olup olmadığını denetim edin.
 3. Teknik takviye alın. Web Tapu sisteminde teknik bir sorun varsa, teknik takviye alarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Web Tapu’nun yurtdışında açılma meselesini çözmek için aşağıdaki teklifleri deneyebilirsiniz:

 • VPN kullanın. VPN kullanarak, Türkiye’deki bir IP adresi üzerinden Web Tapu’ya erişmeyi deneyebilirsiniz.
 • Proxy kullanın. Proxy kullanarak, Türkiye’deki bir sunucu üzerinden Web Tapu’ya erişmeyi deneyebilirsiniz.
 • İnternet ilişkinizin suratını artırın. Daha süratli bir internet ilişkisine geçerek, Web Tapu’ya erişimi kolaylaştırabilirsiniz.

Bu teklifler, sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Lakin, sorunun büsbütün çözülmesi için Web Tapu sisteminin yurtdışına açılması gerekmektedir.

İçindekiler

Toggle

<p style=”overflow: auto; position: fixed; height: 0pt; width: 0pt”>
<a href=”https://wmhocasi.com” title=”webmaster ceycey”>webmaster ceycey</a>
</p>

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu