Mail Giriş

Yandex Otomatik Filtreleme Kurma İşlemi

Yandex Otomatik Filtreleme Kurma İşlemi
Yandex Otomatik Filtreleme Kurma Süreci

Yandex otomatik filtreleme kurma işlemi kullanıcıların e-posta kullanımlarını çok daha kolay hale getiren süreçlerden biridir. Hem filtrelerin uygun formda oluşturulması hem de kullanılması e-postalar konusunda gereksiz vakit kaybı yaşamanızın önünde kıymetli bir mani olabilmektedir. Yandex otomatik filtreleme kurma sürecini yapabilmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Filtreleme süreci kullanıcılara birçok açıdan değerli kolaylıklar sunar. En büyük kolaylıklardan birisi ise filtreleme süreçlerinin mail tertibini daha sistemli yapabilme imkânı sunmasıdır. Yandex mail bu e-postaları klasörlerde kolay kolay filtrelemenize yardımcı olur ve daha sistemli halde hesaplarınızı kullanma talihi sunar.

E-Postaların Klasörlere Otomatik Filtrelenmesi

E-postaların klasörlere otomatik filtrelenmesi belirli e-postaları klasörlerde otomatik olarak toplama sürecidir. Yandex bu süreci yapabilmeniz için sizlere belirli yönergeler sunar. Bu yönergeleri şu formda sıralamak mümkündür:

  • Sağ üst köşede bulunan tüm ayarlar kısmına tıklayın.
  • Daha sonra e-postaların işlenme kurallarını seçmeniz gerekir.
  • Bir sonraki adımda filtre oluştur kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Buradan uygula bloğunda hangi kuralın uygulanmasını istiyorsanız ayrıntılı olarak bunu belirtmelisiniz.
  • Eğer bloğunda sürece şartlarını belirtmeniz filtrelemenin daha düzgün çalışmasını sağlar.

Bir sonraki adımda kural için farklı ayrı ya da birlikte kullanılabilecek şartları belirtmeniz gerekir. En son olarak da e-postaların seçilen klasörlere otomatik olarak gelmesi için klasöre taşı seçeneğini aktifleştirmeniz gerekir. Sağ kısımdaki listeden istediğiniz klasörü seçerek aktif hale getirebilirsiniz.

Yandex’te Filtre Oluşturma Nasıl Yapılır?

Yandex’te filtre oluşturma süreci yapabilmek için öncelikle hesabınızın girişini yapmanız gerekir. Kullanıcı ismi ya da e-posta adresiniz ve şifrenizle girdikten sonra tüm ayarlar kısmından bu süreci çarçabuk yapabilirsiniz.

Ancak bu süreci yaptığınızda Kural belirleme ayrıntılarına dikkat etmelisiniz. Kuralı belirledikten sonra denetim etmeniz hayli kıymetlidir. Dilerseniz ileride farklı biçimde kullanmak gerektiğinde kuralı değiştirebilirsiniz. Kural değiştirmek için ise e-postaları sürece kurallarına dikkat ederek sürecinizi yapabilirsiniz.

Kural uygulama konusunda muhakkak bir sistem bulunmaktadır. Öncelikle kuralların listedeki pozisyonlarına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanında filtrenin önceliğini artırmak için bu filtreyi üste taşımanız gerekir. Bununla birlikte birebir kaidelere sahip birkaç kural için birebir anda gerçekleştirilemeyen bir konut bulunuyorsa bunlardan yalnızca bir adedinin geçerli olduğunu bilmeniz gerekir.

Yandex Otomatik Filtreleme Kurma Süreci makalemizin sonuna geldik. Yandex hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu