Mail Giriş

Outlook Reklam Verilerini Gizleme Nasıl Yapılır?

Outlook Reklam Verilerini Gizleme Nasıl Yapılır?
Outlook Reklam Bilgilerini Gizleme Nasıl Yapılır?

Outlook reklam bilgilerini gizleme nasıl yapılır sorusu kullanıcıların e-postalarını daha aktif kullanabilmeleri için cevap bulmaları gereken bir bahistir. Outlook üzere e-posta istemcileri gelen postalardaki reklam bilgilerini gizlemenizde sizlere dayanak olmaktadır. Fakat reklamları e-postalardan büsbütün kaldırmak yerine çeşitli filtreleme seçenekleri sunarak muhakkak adımlarla bu dataları gizlemenizi sağlar.

Outlook reklam datalarını gizlemek ya da filtrelemek için kullanabileceğiniz birtakım sistemler vardır. Bu metotları kullandığınız takdirde hiçbir sorun yaşamadan reklam bilgilerini gizleyebilir ve e-postanızda çeşitli kalabalıklar içeren bu datalardan kurtulabilirsiniz. Bu süreçler hem iş yerinde performansın artmasında tesirlidir hem de şahsî kullanımlarınızda vakitten tasarruf imkânı sağlar.

Reklam e-postaları vakit zaman önemli yazılım tehditleri de taşıyabilmektedir. Bu biçim güvenlik problemlerinden uzak durmak için kesinlikle filtreleme süreçlerine ya da birtakım eklentilere değer vermek gerekir. Güvenlik açısından olduğu üzere e-postayı daha rahat kullanabilmek için de reklam datalarını gizlemek son derece kıymetlidir.

Outlook’ta Reklam Datalarını Gizleme Yöntemleri

Outlook reklam datalarını gizleme konusunda birçok farklı formül sunmaktadır. Bu usullerin her biri ile dataları gizleyerek e-postanızda daha rahat ve açık bir ortam sunulmaktadır. Outlook e-posta istemcinizdeki reklam datalarını gizlemek için şu prosedürleri kullanabilirsiniz:

  • Spam filtresi kullanmak bu formüller içerisinde en çok tercih edilen sistemdir. Reklam filtresini aktifleştirerek gelen kutusunu daha güzel duruma getirebilirsiniz. Böylece reklam içeren tüm e-postaların otomatik olarak spam klasörüne gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bir öteki yol ise reklam bildirimleri kullanmaktır. Şayet bu iletiyi görmek istemiyorum ya da buna misal bir seçenek kullanarak bu e-postaları bildirirseniz hizmet sağlayıcınız spam bildirimi göndererek gelecekte daha az reklam içeren e-postalar almanızı sağlayacaktır.
  • Outlook’ta çeşitli filtreler oluşturabilirsiniz. Bu özel filtreler oluşturmak e-postaları otomatik olarak muhakkak bir klasöre taşıma imkânı sunar. Filtreler çeşitli anahtar sözleri ya da gönderenleri amaç alabilmektedir. Bunu yapabilmek için evraktan kurallar ve ikazlar seçeneğine girmeniz gerekir. Böylece filtreler kısmını kullanarak kendi filtrelerinizi oluşturabilirsiniz.
  • Daha gelişmiş güvenlik seçenekleri kullanabilirsiniz. E-posta hizmeti veren Outlook sistemi gelişmiş güvenlik seçenekleri sunmaktadır. Bunları etkinleştirdiğiniz takdirde ziyanlı olabilecek her türlü içerik otomatik olarak sistem tarafından engellenmektedir. Böylece reklam içeren e-postaların hem tespit edilmesi sağlanır hem de size ulaşması engellenmiş olur.
  • Bununla birlikte şayet reklam datalarını filtrelemek ya da gizlemek istiyorsanız 3. taraf eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu halde reklam engelleyici eklentiler tüm istenmeyen reklamların engellenmesini sağlar.

Bu sistemler sayesinde mail adresinizi çok daha pak ve tertipli kullanabilirsiniz. Gereksiz reklamlardan kurtulabileceğiniz üzere değerli iletilerinize çok daha kolay bir halde ulaşma imkânı bulabilirsiniz.

Outlook’ta Reklam Datalarının Neden Gizlemek Gerekir?

Outlook sisteminde reklam datalarını gizlemenin bir grup kıymetli nedenleri bulunmaktadır. Hem kurumsal hem de ferdi kullanıcılar için reklam bilgilerini gizlemek e-postayı daha pak ve sistemli bir biçimde kullanma imkânı sunar.

Bu usul e-postalar hem gelen kutusunun süratli dolmasına neden olur hem de gereksiz içerikler nedeniyle kıymetli içeriklerinizin görülmesine mani olabilir. Bununla birlikte vakit ve dikkat tasarrufunu da sağlaması değerli avantajlarından biridir. Reklamları gizlediğinizde daha fazla dikkat harcamanıza gerek duyulmaz.

Bununla birlikte reklam ve kapalılık açısından bu dataları gizlemek epey değerlidir. Ferdî gizliliğinizi müdafaaya ve çevrimiçi izlemeye sonlandırmaya yardımcı olmaktadır. Birebir vakitte daha güzel güvenlik sağlaması açısından dataları gizlemeniz gerekebilir. Daha az spam ve daha düzgün e-posta performansı için Outlook reklam bilgilerini gizleme ayarlarına dikkat etmek gerekir.

Outlook Reklam Datalarını Gizleme Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu