Mail Giriş

Classroom Öğrenciler Nasıl Youtube Video Sorularını Görebilir?

Classroom Öğrenciler Nasıl Youtube Video Sorularını Görebilir?
Classroom Öğrenciler Nasıl Youtube Görüntü Sorularını Görebilir?

Classroom öğrenciler nasıl youtube görüntü sorularını görebilir? Google Classroom’da öğrencilerin YouTube görüntüleriyle ilgili soruları görmesi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Soruları Açıklama Kısmına Ekleyin: YouTube görüntülerini izlemeleri gereken öğrencilere sorularınızı açıklama kısmına ekleyin. Bu sorular, öğrencilerin görüntüyü izlerken yanıtlamalarını istediğiniz noktalara değinebilir yahut genel olarak görüntü içeriğiyle ilgili olabilir.
 • Videoya İrtibat Oluşturun: Google Classroom’da bir gönderi oluşturun ve bu gönderiye YouTube görüntüsünün temasını yahut gömülü bir görüntüyü ekleyin. Gönderiyi sınıfınıza gönderin.
 • Yorumlar yahut Gönderi Altında Yanıtlama: Öğrenciler görüntünün altındaki yorumlar kısmına yahut sizin oluşturduğunuz gönderi altına yanıtlarını yazabilirler. Gönderi altında yorumlar kısmı, öğrencilerin görüntülerle ilgili sorularınıza cevap vermesi için uygun bir yer olabilir.
 • Özel Misyon Olarak Atama: Google Classroom’da öğrencilere özel vazifeler olarak YouTube görüntüleriyle ilgili soruları içeren bir misyon atayabilirsiniz. Bu halde öğrenciler vazifenin altındaki “Ödev Ekle” yahut “Yorum Yap” üzere seçeneklerle karşılıklarını gönderebilirler.

Öğrencilerin YouTube görüntüleriyle ilgili soruları görmesi ve yanıtlaması için Google Classroom’ın bağlantı ve vazife özelliklerini kullanarak etkileşimli bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu sayede öğrenciler görüntüyü izlerken dikkatlerini toplar ve öğrenme sürecine iştiraklerini artırabilirsiniz.

Google Classroom ve Youtube Etkileşimleri

Google Classroom ve YouTube, eğitimde kullanılabilecek güçlü araçlar ve bu platformlar ortasında entegrasyon sağlamak öğretmenlerin ve öğrencilerin işlerini kolaylaştırabilir. İşte bu platformlar ortasındaki etkileşimleri sağlamak için kimi yollar:

 • YouTube Görüntülerini Paylaşma: Google Classroom üzerinden öğrencilere YouTube görüntülerini paylaşabilirsiniz. Bir gönderi oluşturarak görüntüyü irtibat olarak ekleyebilir yahut gömülü bir formda sunabilirsiniz.
 • YouTube Vazifeleri ve Quiz’leri: Öğrencilere YouTube görüntülerini izlemeleri için misyonlar atayabilirsiniz. Birebir vakitte, görüntülerle ilgili quizler oluşturarak öğrencilerin manaya seviyelerini ölçebilirsiniz. Bu quizleri Google Forms üzere araçlar kullanarak hazırlayabilir ve Classroom üzerinden paylaşabilirsiniz.
 • Yorumlar ve Tartışmalar: Öğrenciler görüntülerle ilgili yorum yapabilir yahut sınıf içi tartışmalar başlatabilirler. Bu, derste öğrenciler ortasında etkileşimi artırabilir ve bahisleri daha derinlemesine anlamalarına yardımcı olabilir.
 • Görsel Malzemeler: Öğrencilerin anlamasını yahut öğrenmeyi pekiştirmek için YouTube görüntülerini ders malzemeleriyle birleştirebilirsiniz.
 • Geribildirim ve Kıymetlendirme: Öğrencilerin YouTube görüntüleriyle ilgili gönderdikleri ödevlere geri bildirim verebilir ve bu biçimde öğrenmelerini destekleyebilirsiniz. Ödevlerinizi puanlayabilir ve öğrencilerin gelişimini takip edebilirsiniz.

Google Classroom ve YouTube’un birlikte kullanımı, öğrencilerin ders gereçlerini daha tesirli bir formda tüketmelerini sağlayabilir ve öğretmenlere öğrenci ilerlemesi hakkında daha derin bir anlayış kazandırabilir. Bu platformların birbirleriyle entegrasyonu, öğrenci iştirakini artırabilir ve öğretmenlerin öğrenci ilerlemesini izlemesine imkan tanır.

Google Classroom ve Youtube Sorular Üzerinde Çalışma

Google Classroom ve YouTube’u birleştirerek öğrencilerle etkileşimli çalışmalar yapabilirsiniz. Öğrencilere belli YouTube görüntüleriyle ilgili çalışma yapmalarını sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • İlgili bir YouTube görüntüsü seçin ve Google Classroom’da bir gönderi oluşturun.
 • Öğrencilere görüntüyü izlerken yanıtlamaları için muhakkak sorular yahut vazifeler verin.
 • Google Classroom’da öğrencilere özel vazifeler olarak YouTube görüntüleriyle ilgili soruları içeren bir vazife atayabilirsiniz.
 • Öğrencilerin görüntülerle ilgili soruları yanıtlamasını ve vazifeleri tamamlamasını bekleyin. Öğrencilerin verdiği yanıtları izleyin ve geri bildirim sağlayın.
 • Öğrencilerle görüntülerle ilgili müşahedelerini ve fikirlerini paylaşmaları için bir tartışma başlatabilirsiniz.

Classroom Öğrenciler Nasıl Youtube Görüntü Sorularını Görebilir? makalemizin sonuna geldik. Google Classroom hakkında daha fazla makale için Google Classroom Ödev Teslimi Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu