Mail Giriş

Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

Gizlilik ve güvenliğin ön planda olduğu bir dünyada, online varlığınızın denetimini elinizde tutmak kıymetlidir. Hotmail’in otomatik oturum açma özelliğini devre dışı bırakmak, hesabınıza yalnızca istediğinizde erişildiğinden emin olmanın ek bir garanti sağlar. Hotmail otomatik oturum açma iptali, hesabınızı daha inançlı hale getirmek için yapmanız gereken kıymetli bir süreçtir.

Hotmail Otomatik Giriş İptali Nasıl Yapılır

Hotmail otomatik oturum açma, bir Hotmail hesabında oturum açtıktan sonra, bilgisayarınızı kapatsanız yahut tarayıcı pencerelerinizi kapatsanız bile, bir sonraki oturum açtığınızda otomatik olarak oturum açmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, bilhassa birden fazla aygıtta tıpkı Hotmail hesabını kullanıyorsanız kullanışlıdır. Otomatik oturum açma açıkken, hesabınıza erişmek isteyen bir saldırgan, bilgisayarınızın fizikî güvenliğini ihlal etmeden yahut şifrenizi iddia etmeye çalışmadan hesabınıza erişebilir.

Adım Adım: Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

1. Hotmail Hesabınıza Giriş Yapın Hotmail hesabınıza giriş yaparak başlayın. Bu süreç için inançlı bir temas kullandığınızdan emin olun.

2. Güvenlik Ayarlarına Gitme Hesap panonuzda “Güvenlik” ayarlarını bulun. İşte özelleştirme sihrinin gerçekleştiği yer burası. Hotmail hesap aktifliği sayfasına gitmeniz gerekiyor.

3. Cihazlar Kısmına Git Sağ üst köşeden aygıtlar kısmına tıklayın. Burada otomatik oturum açtığınız aygıtları göreceksiniz. Otomatik oturum açma iptali yapacağınız aygıtı seçin ve aygıtı kaldır öğresine tıklayın.

Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

4. Cihazı Kaldırın Bu aygıtı kaldırmaya hazırım ilişkisine tıklayın ve kaldır simgesini seçin.

Diğer bir prosedür ise Hotmail oturum aç sayfasında oturumu açık tut sekmesindeki tıkı kaldırmaktır. Bunun için sağ üst köşeden profilim kontağına tıklayın ve buradan oturumu kapat kontağına tıklayın. Hayır sekmesini seçerseniz oturum otomaik açılmayacaktır.

oturumu açık tut kaldırma hotmail

Hotmail otomatik oturum açma, kullanıcıların her seferinde kullanıcı ismi ve şifrelerini girmelerine gerek kalmadan otomatik olarak hesaplarına giriş yapmalarını sağlayan bir özelliktir. Lakin, bu durum bazen güvenlik tasalarına yahut ferdî tercihlere uymayabilir. Üstteki adımları izleyerek otomatik oturum açma sürecini ipral edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu